OW Debug - Notice
Message: Trying to access array offset on value of type null
File: /home/romarekl/public_html/sosyallift.com/ow_plugins/forum/controllers/topic.php
Line: 136
Samsung Galaxy S3 Şarj Sorununa Çözüm Forum | Sosyallift©
Loading...

tr
Whordark
Whordark Aralık 17 '16

Yaklaşık 1 haftadır yaşadığım bir sorunu anlatmak istedim sizlere. Samsung Galaxy S3 ü alalı yaklaşık 3 ay oldu. Daha önce hiç şarj sorunu vermemişti. Yaptığım ölçümler de S3 tam şarjını 100 dakika gibi bir sürede tamamlıyordu. Fakat en son doldurduğum şarj tam tamına 9.30 saat sürdü ve hala yüzde 92 iken telefonu şarjdan çekmek zorunda kaldım.

Bu durum beni gerçekten rahatsız etti. Daha sorunda biraz araştırma yaptım ve çeşitli yöntemler gördüm. Telefonu açıp kapatma ya da kabloyu değiştirme gibi. Ama korkarak da olsa denediğim en son yöntem gerçekten işe yaradı. Şu an da bile telefon çok hızlı bir şekilde şarj oluyor ve eskiye döndü. Böylece bunu da sizlerle paylaşmak istedim hemen.

Yöntem çok basit aslında. Tuş ekranını açıp *#0228# i tuşlayarak karşınıza gelen ekranda Quick Start butonuna tıklamak. Bunu yaptıktan sonra ekran kapanacak. Ekran kapandıktan sonra telefonun tuş kilidini açarak şarj yüzdesinin gözle görülür düzeyde birden bir düşüş yaşadığını görebbilirsiniz.

Bu işlemden sonra telefonu tekrar şarj edebilir ve gözleminizi yapabilirsiniz.

Önerilerim:

1) Bu işlemi her sıklıkta yapmayın. Birden şarj düşüşü yaşandığı için bataryanızın ömründe sorun olabilir.

2) Bu işlemi diğer telefon modellerinde kullanmayın.

Düzenlendi... Whordark (Aralık 17 '16)
Paylaş: