Loading...
 
tr
fumu
Zero Apex
Servet Yılmaz
Nurlan Turan
Acar Demir
Şeyda
Ozlem altun
Ece Aydemir
Meryem Ateş Karakoç
Mehmet Başaran
Barış Karabuğa
Özlem Kandemir Bulut
Hasan Osman
Sevda akdogan
Ipek

Grup Başlığı

Almanya - Germany

Almanya - Germany

Almanya : Deutschland , telaffuz, resmen Federal Almanya Cumhuriyeti Almanca: Bundesrepublik Deutschland ,  bir olan federal meclis cumhuriyet içinde orta - batı Avrupa'da . 16 kurucu devleti kapsar, 357, 021 kilometre karelik (137.847 sq mi), ve ılımlı bir mevsimsel iklime sahiptir. Yaklaşık 82 milyon nüfusu ile Almanya en kalabalık olduğu üye devlet arasında Avrupa Birliği . Amerika Birleşik Devletleri'nden sonra , dünyanın ikinci en popüler göçmenlik yeridir .  

Almanya'nın başkenti ve en büyük metropolü Berlin'dir , en büyük yerleşimi ise Ruhr'tır ana merkezler: Dortmund ve Essen . Ülkenin diğer büyük şehirleri Hamburg , Münih , Köln ,   

Çeşitli Alman kabileleri , klasik antik çağlardan beri modern Almanya'nın kuzey kesimlerinde yaşıyorlardı . Isimli bir bölge Germania edildi belgelenmiş 100 AD önce. Sırasında Göç Dönemi Germen kabileleri güneye genişletmiştir. 10. yüzyıldan başlayarak, Alman toprakları Kutsal Roma İmparatorluğu'nun merkezi bir bölümünü oluşturdu .  16. yüzyılda Kuzey Almanya bölgeleri Protestan Reformasyonun merkezi haline geldi . Kutsal Roma İmparatorluğu kalıntıları 1815'te Alman Konfederasyonu'nu kurarken, 1848-49 Alman devrimleri önce büyük demokratik haklar tesis etti.

1871 yılında, Almanya zaman bir ulus devlet haline geldi Alman devletlerinin en birleştirildi içine Prusya pazarı hedeflenerek Alman İmparatorluğu . Birinci Dünya Savaşı ve 1918-1919 Alman Devrimi'nden sonra İmparatorluğun yerine parlamenter Weimar Cumhuriyeti çıkarıldı . 1933'te Nazi tarafından iktidar ele geçirildi, bir diktatörlük üzerine inşa edilmiş olan Nazi Almanyası'nın kuruluşuna hızla geçildi ve dolayısıyla İkinci Dünya Savaşı ve Soykırıma yol açtı . Sonra Avrupa'da İkinci Dünya Savaşı sonunda ve bir süre Müttefik işgali , iki Alman devletleri kurulmuştur: Almanya'nın demokratik Federal Cumhuriyeti  yaygın olarak Batı Almanya olarak bilinir) ve sosyalist Alman Demokratik Cumhuriyeti genelde Doğu Almanya olarak bilinir). Batı Berlin'i çevreleyen bir duvar 13 Ağustos 1961'de yaratıldı ve 9 Kasım 1989'da parçalandı. 3 Ekim 1990'da ülke yeniden birleşti . 

21. yüzyılda, Almanya bir olan büyük bir güç ve dünyanın sahip , nominal GSYİH ile dördüncü büyük ekonomisi , hem de beşinci büyük PPP tarafından . Çeşitli endüstriyel ve teknolojik sektörlerde küresel bir lider olarak hem dünyanın üçüncü büyük ihracatçı ve mal ithalatçısıdır . Almanya, nitelikli ve üretken bir toplum tarafından sürdürülmekte olan çok yüksek yaşam standardına sahip gelişmiş bir ülkedir . Bir sosyal güvenlik ve evrensel sağlık sistemi, çevre koruması ve eğitim ücretsiz üniversite eğitimini desteklemektedir . 

Almanya Federal Cumhuriyeti, 1957'de Avrupa Ekonomik Topluluğu'nun , 1993'de Avrupa Birliği'nin kurucu üyesiydi. Schengen Bölgesi'nin bir parçası ve 1999'da Euro bölgesinin kurucu ortağı oldu. Almanya, Birleşik Devletler'in bir üyesidir Uluslar NATO , G8 , G20 ve OECD . Ulusal askeri harcama, dünyadaki 9. en yüksek seviyededir. Zengin kültür tarihi ile tanınan Almanya, etkili, başarılı sanatçılar , filozoflar , müzisyenler , sporcular çıkarmıştır

Paylaş:

Radyo

Duvar

Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
Yorum yok

Haber Kaynağı

Grup üyeleri

Banu EKER VİP
Olivia Jane Wilde
Vickie Buy
Whordark
Damla Özsu VİP
Melisa TABUTÇU
Seyyah AKINCI
SEO CEO
cise UNELFOL VİP
Elanur KESİCİ VİP
Yağmur KILIÇARSLAN VİP
Ceren TAŞDELEN VİP
Serkan BEKİROĞULLARI
Oxwall Türkiye CEO
Menekşe ĞEDİKLİ
Gülciçek  FİDAN
World History
Penguen Tasarım VİP
Roma Reklam Aş.
Hümeyra ŞAHİN
Filinta TRT
sosyallift.com
Zahide Yetiş ARISOY
Sude Naz YERLİ
'':
Yanıp sönen efekti
Kaydırma efekti
Değerlendirme:
--> ''سْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِاارَّحِيم''