OW Debug - Notice
Message: Trying to access array offset on value of type null
File: /home/romarekl/public_html/sosyallift.com/ow_plugins/forum/controllers/topic.php
Line: 136
KOSGEB Girişimci Desteği Konusunda Danışmanlık Hizmeti Forum | Sosy...
Loading...

tr
Konu yeri: Forum » General » İlanlar
Sara BELSEM
Sara BELSEM Mart 19 '18

KOSGEB'den destek alıp iş yeri kurmak istiyorum konu hakkında bana danışmanlık yapacak firma gerekiyor.

Paylaş:
Whordark
Whordark Mart 19 '18

Merhaba sara hanım KOSGEB Destek protokolü için aracı bir firmaya ihtiyacınız olmadan çok kolay kendinizde yapabilirsiniz. Girişimcilik için hali hazırda bir proje veya işletmeniz varsa bununla ilgili olarak bulunduğunuz il ve işçede bulunan GOSGEB Eğitim Kurumuna giderek başvuru yapmanız 70 Saatlik girişimcilik eğitiminizi tamamlayarak girişimcilik sertifikası almanız gerekiyor. Bu sertifika olmasan girişimcilik için GOSGEB başvuruları kabul etmiyor.

GOSGEB Başvuru Durumları:

Girişimcilik eğitim sertifikası (70 Saat Kurs süresi sonucu ücretsiz verilmektedir)

KOSGEB girişimcilik başvuruları Yeni işletme girişimcilik, ARGE, Destek paketleri olarak değişmektedir.

Yeni girşimci olarak başvuran kişilerin firma yetkilisi olarak tam bir proje hazılaması gerekmektedir. Bu proje için google üzerinden örneklerden faydalanabilir, ücretli olarak danışmanlık veren aracılar tarafından hazırayabilirsiniz. Girişimcilerden istenilen önemli hususlar eğitim süresinde önce vergi ve kurulmak istenen işletmenin kayıtlarının tamamlanması gerekmektedir. Bu durum kurs sonunda yapılması durumunda faydalanamamanıza neden olabilmektedir. Bu konu hakkında youtube de hazırlanmış eğitim videolarına göz atabilirsiniz.

Başvuru süreçlerinde ödenekler ve fatura ibrazları. Bu durum için youtube eğitim videolarına göz atabilirsiniz. Her fatura net rakamlardan oluşmalı, hiç bir alım faturasız ve detaylı açıklamasız alınmamalı. Tüm ödemeler banka aracılığı ile dekontlar biriktirilerek yapılmalıdır. Dekontlarda bulunan rakamların detaylı olan faturaların üzerinde bulunan rakamlarla bire bir rakam olması çok önemli.

Girişimcilerin harcamalarının geri iadeleri il ve ilce Bay ve Bayan girşimci olarak farklılık göstermektedir. Erkekgirişimci için %60 Bayan girişimci için %70-80 gibi geri ödemeler alınabiliyor. Bu durum şu şekilde izah edilmektedir. 10 Bin Tl değerinde bir Makine alımı yapıldı Erkek girişimci için 6 Bin destek Bayan için 7-8 Bin geri ödeme yapılmaktadır.

İlk etap kazınılan girişimcilik hakkı ile 10 Bin Gider 10 Bin Muhasebe 10 Bin Muhtelif olarak 30 Bin Tl verilmektedir. Girşimcilik yanı sıra proje destekleri fark göstermektedir.

Daha fazla bilgi için KOSGEB Yetkilileri ile görüşmeniz yeterli olur onlar size çok net bilgiler ve yollar göstermektedir.

Sara BELSEM
Sara BELSEM Mart 25 '18

KOSGEB 'e gittim ve bana girişimcilik eğitimlerine katılmam gerektiğini söylediler şimdi girişimcilik kursu arıyorım.Bu kurslar ücretsizmiş onuda öğrendim.

Whordark
Whordark Mart 26 '18

Tamam ücretsiz fakat bu kurslar KOSGEB tarafından veriliyor bunun için araştırmanız gereken tek şey KOSGEB hizmet binası olarak eğitim veren size yakın olanı bulmak. Bu kurs 2. Şahıslar tarafından verilen bir kurs değil. Devlet tarafından Kurumun verdiği bir kurs 70 saat kurs süresi. Sizin yapmanız gereken KOSGEB'e gidip projeniz için detayları öğrenmek misal bazı girişimci projelerinden kurs öncesi istenilen yeterlilikler var misal açmak istediğiniz iş neyse açmanız gerekiyor kurs sonunda bunu yapmanız size katkı sağlamaz. KOSGEB'e gidin ben böyle bir projem var bunun için mevzuat nedir. Girişimcilik öncesi bu iş dalı için ve başvuru tarzımızla alakalı bir mecburiyetimiz varmı kursa giriş öncesi bunu öğrenin onlar size işletmenizi açın başvurun diyebilir yada direk başvurun diyebilir. Bu konuyu dikkate almanızı tavsiye ederim gerisi zaten yukarıda bahsettiğim şekilde Size yakın KOSGEB eğitim binasına gidip kaydınızı yapmanız. Projenizide googlede olan örneklerle aynı yapın. yoksa bunun için bir aracıya para verip yaptırmak zorunda kalırsınız.

Sara BELSEM
Sara BELSEM Nisan 2 '18

Kurs için beni kosgeb sınav ve mülakat'a davet etti.Çarşamba sabah 11'de kosgeb'deyim

Whordark
Whordark Nisan 2 '18

Deneyim ve aşamaları burada yazarsanız başka arkadaşlarada yardımcı olmuş olursunuz.

Sara BELSEM
Sara BELSEM Nisan 29 '18

Merhaba ben KOSGEB Girişimcilik kurslarına katıldım ve katılım belgesini bu hafta içinde alacağım.İş yerini tuttuk ve fiili olarak bakladık.Bize kosgeb girişimcilik eğitimi veren kurs hocamızda sakın iş planı hazırlatmak için aracıya danışmana para vermeyin dedi ve www.isplaniornekleri.com adlı siteyi tavsiye etti burada kosgeb girişimci desteği için çeşitli alanlar ve iş fikirleri için örnek ve güncek kosgeb girişimci desteği başvuru formu olan iş planları var bu iş planı örneklerinden yararlanarak sizde kendi projenizi kimseye ihtiyaç duymadan hazılayabilirsiniz. Yeni iş iş yeri açan girişimciler için bu çok iyi oldu bende size tavsiye ederim.