OW Debug - Notice
Message: Trying to access array offset on value of type null
File: /home/romarekl/public_html/sosyallift.com/ow_plugins/forum/controllers/topic.php
Line: 136
Ücretsiz Emlakçı Scripti – Open Real Estate Forum | Sosyallift©
Loading...

tr
Plugin Script
Plugin Script Ocak 19 '19

Genelde herkesin aradığı Sahibinden, Gittigidiyor tarzı sistemlerdir e-ticaret sektörüne atılmadan önce. Sahibinden ve Gittigidiyor gibi, üyelerin içerik ve ilan eklemelerine olanak sağlayan sistemler öncelikli arananlar arasında. Bu tür yazılımlar oldukça zahmetli olduklarından dolayı fiyatları da oldukça yüksek olur yaptırmak isterseniz. Ama az buçuk kodlamadan anlıyorsanız yada anlamıyor ama hangi kodun ne işe yaradığını biliyorsanız, bu tür ücretsiz php emlak scriptlerini kendinize göre uyarlayıp bir seri ilan sistemine dönüştürebilirsiniz.

Sahibinden ve Gittigidiyor tarzı arıyorsanız bulacağınız mutlaka çalıntı bir sistem olacağından hiç bu tür işlerle uğraşmayıp, Open Real Estate tarzı açık kaynak kodlu scriptlerden başlamanızı öneririm. Gerçi Open Real Estate scripti ile kod bilmenize bile gerek yok. Tasarımda herhangi bir değişiklik yapmayacaksanız ve sadece kategorileri eklemem yeter bana derseniz, kolaylıkla sahibinden tarzı ilan yayınlama sistemine dönüştürebilirsiniz bu sistemi. Bana sorarsanız olduğu gibi kullanmak en makulu olacak.

Kendi şehrinizde bilinen bir emlakçısınız ve elinizde vitrine asamayacak kadar ev varsa yada katalog hazırlamakla uğraşmak istemiyorsanız bu ücretsiz php emlakçı scriptini kullanarak kendinize ücretsiz bir emlak sitesi kurabilmeniz mümkün.Aslında bunu sadece katalog olarak kullanabilmeniz bile mümkün. Tek yapmanız gereken elinizdeki kiralık/satılık gayrimenkulleri, fotoğrafları ve detayları ile birlikte sıralayıp müşterilerinize sunabilirisiniz.

Özellikleri
  • Yönetici, moderatör ve üyeler için ayrı yönetim panelleri
  • Üyeler arası mesajlaşma
  • İlanlara yorum yapma
  • İlana video ekleme
  • İlana resim ekleme
  • İlana haritadan adres ekleme
  • Kolay düzenlenebilir ilan yönetim sayfası
  • Makale yayınlama (Şehir tanıtım tarzı makaleler baya ilgi çeker)
  • Kullanıcı yönetimi
  • IP engelleme
  • Payment system (Ödeme servisleri)
  • Site üzerinden kira ödeme

Özellikler buraya kadar değil ama saymaktan yoruldum. Kısacası bir emlak kiralama-satma sitesinde olmasını isteyeceğiniz her şey var hatta fazlası bile var.

Buda örnek bir emlak ilan sayfası

Download butonuna bastığınızda açılacak olan sayfadaki download butonuna basıp e-posta adresinizi girdiğinizde size indirme linki mail olarak sistem tarafından gönderiliyor. Sistemi üretenlerin sunduğu bazı ücretli hizmetler mevcut. Ücretsiz olarak indirdiğinizde herhangi bir destek sağlanmıyor geliştiriciler tarafından. Herşeyi kendim hallederim diyorsanız eğer para ödemekle hiç uğraşmanıza gerek yok.

Kurulum

İndirdiğiniz dosyayı rardan çıkardıktan sonra filezilla ile hostunuzun ftp dizinine (html, www, httpdocs, public_html bunlardan herhangi birisi olabilir) atarken programın menüsünden Transfer > Transfer Type > Binary olarak ayarlayıp dosyaları yükleyin.

Yükleme işlemi bittikten sonra altta yazılı olan klasörlere chmod 777 izinlerini vermeniz gerekiyor kurulum için.

• assets
  • protected/runtime
  • uploads and its subfolders
  • protected/config/db.php

Kurulum bittikten sonra protected/config/db.php dosyasının chmod ayarını 644  read only) olarak değiştirin tekrar.

Paylaş: