OW Debug - Notice
Message: Trying to access array offset on value of type null
File: /home/romarekl/public_html/sosyallift.com/ow_plugins/forum/controllers/topic.php
Line: 136
Kaynak alan göz tedavisi çözüm Forum | Sosyallift©
Loading...

tr
Serkan BEKİROĞULLARI

Bu yazımı yazma nedenim gözlerimi kaynak alması sonucunda yazıyorum. Kendi deneyimlerim ve eczacının tavsiyelerini sizlerle paylaşmak istedim. Kaynak alan göz tedavisi nasıl olur onu açıklayacağım.

Öncelikle kendim kaynak yaptım ve paslanmaz kaynağı inox kaynak zor olan bir kaynaktır. Kaynak yapanlar daha iyi bilir. Dar yerde punta atma gerekiyordu, punta atarken kaynak yerlerini görebilmem için kaynak maskesi ile çalışamadığımdan, dolayısıyla sürekli kaynağa bakmak zorunda kaldım.

Akşam eve geldiğimde gözümde kızarıklıklar meydana geldi. O anda gözümü kaynak aldığını farkettim. Gece büyük bir göz ağrısı ile beni uykumdan uyandırdı. Göz kapakçıklarımın altında bir avuç toz varmış gibi gözüme batıyor ne gözümü açabiliyorumdum ne de olduğum yerde durabiliyordum. Çok kötü bir ağrısı var.

Gözü kaynak almasına ne iyi gelir?

İlk önce aklıma çocukluktan kalma patates geldi. Patatesi iki şekilde göz kapakları üzerine kapatarak tedavi uygulayabiliriz. Birincisi rendelenmiş patatesi bir eşarp üzerinde köz kapakçıkları üzerine bağlayarak beklemek. Diğeri ise yine aynı şekilde eşarp vasıtasıyla dilimlenmiş patatesi (yuvarlak şekilde) göz kapakçıkları üzerine bağlamak.

Bu sayede patatesler kaynak alan gözlerimizdeki ateşi almakta bir süre sonra ise o ilk acı gitmektedir. Gözü kaynak alması sonucundaki ateş baş ağırısınıda beraberinde getirmekte. Kaynak alan göz tedavilerinden göze limon sıkmayı sizlere tavsiye etmiyorum. kendi araştırmalarım sonucunda limondaki farklı yapı göze zarar vereceği düşüncesindeyim. Yine aspirin gibi farklı ilaç ve tedavileri doktorunuza danışmadan uygulamak daha kötü sonuçlara sebebiyet verebilir.

Daha sonraları kaynak yaptığımda akşamları evde gözüme damla damlatarak şiddetli göz ağrısından kurtuluyorum. Bunu sizlere de tavsiye ederim. Unutulmaması gereken ise yanlış tedavilerin olumsuz sonuçlar doğurabileceğini unutmamak gerekir.

Sizlerde gözü kaynak alması sonucunda uyguladığınız tedavileri bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Sağlıkla kalın

Paylaş: