OW Debug - Notice
Message: Trying to access array offset on value of type null
File: /home/romarekl/public_html/sosyallift.com/ow_plugins/forum/controllers/topic.php
Line: 136
Ağda Kayıtlı Değil Şebeke Yok Arama Yapmıyor Sorunu Servis Yok Çözü...
Loading...

tr
Whordark
Whordark Ocak 9 '17
Samsung S3 S4 Mini Ağda Kayıtlı Değil Şebeke Yok Arama Yapmıyor Sorunu Servis Yok Çözümü

Android işletim sistemli S3 S4 veya mini telefonların tümünde karşılaşılan Ağda kayıtlı değil özellikle telefonu yeni aldığınız zamanlarda sıklıkla karşılaşılan bir problem olup çözümü hakkında güzel ipuçları vereceğim. Özellikle S4‘lerde 4.3 Güncellemesinden sonra daha çok yaşanmaya başladı ve Servis Yok uyarısı Mobil Ağa Erişilemiyor değil Uçak moduna girmeme gibi ayrıca Şebeke işareti yerinde Yasaklı engelli gibi bir simge çıkmakta ve şebeke sorunu meydana gelmekte. Bu konuda Şebeke Yok Sorunu Çözmek için Tüm Bilgiler Bulunmaktadır. Yazının güncellenen en sonundaki Sim Kart kısmını okuyun.

Android Samsung S3 S4 ve mini modellerinin tamamında ağda kayıtlı değil problemi ile karşılaştım ancak biraz internet üzerinde araştırma yaptığımda sorun bir çok android kullanıcısının başına geldiğini gördüm.

Turkcell Vodafone Avea Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Çözüm – Servis Yok Şebeke Yok Hattın Kesilmesi

Özellikle uzun süre Wifi Ağı Kullanımı veya Mobil Ağ Verisi yani internet açıkken kullanım yaptığınız taktirde sorun daha çok ortaya çıkmakta ve arama yapmama veya hattın kopması yani konuşmanın 10 dakikada (Dk) kesilmesi gibi sorunlar doğurmakta. Birde Vodafone kullanıcılarında Edge’den Bağlantı yaparken çok sıkıntı yaşamaktalar.

Telefonu yeniden başlatmanız veya kapatıp açmanız sorunu çözmeyebilir.

1. Vodafone Kullanıcıları için " title=";(" />Turkcell veya Avea’da böyle bi probleme rastlamadım.); S3 S4 mininizin bataryasını ve Sim kartını çıkartıp 10-15 dakika bekledikten sonra tekrar takıp açmaktır. Ardından Ayaralar, diğer ayarlar Mobil ağlardan ağ operatörlerine girin ve arama yapın 3 5 dk sonra gelen operatörünüzün üzerine donun ve kayıt edin ağa.
  2. Telefonunuza başka sim kart takın kendi sim kartınızı da herhangi bir başka telefona takıp 10 dk bekledikten sonra tekrardan eski sim kartınıza dönün.
  3. Müşteri Hizmetlerini arayıp yardım isteyin.

Vodafone için Kesin Çözümse Telefonu bir kez yeniden başlatın, Açılır açılmaz hemen Ayarlar’dan Diğer ayarlar bölümüne (S4’lerde biraz daha farklı Mobil ağları bulacaksınız.) Mobil ağlara girin Şebeke modunu Otomatik Çift Moddan Sadece WCDMA ya çevirin ve Ağ operatörlerinden Arama yaptırın 3 5 dakika aramadan sonra Operatörünüzü seçin.

Eğer bulunduğunuz bölgede 3g var ise sorun ortadan kalkacaktır. 3g yok ise Servis yok uyarısını almaya devam edersiniz. Yani S4 telefon sadece vodafone’da 3g de çalışıyor şebeke edge’ye geçtiğinde telefonun şebekesi bug’a düşüyor ama sadece vodafone’da. Kolay gelsin.

Şebeke geçiş noktalarında bu sorun daha çok görülmekte. Vodafone kullanıcıları özellikle 64 Kb’lik Sim kart kullanmaktadırlar ve S4 S3’lerde yani tüm akıllı telefonlarda (Andorid işletim sistemli) bu Sim kartlar’da daha çok şebeke problemleri çıkarmakta olduğuna inanıyorum. 64 kb’lik kart yerine tüm operatör kullanıcıları 128 Kb’lik ve 3G servisleri açık olmalıdır. İnternet kullanıyor veya kullanmıyor olsalar dahi hatları 3G’ye açık ve şebeke modları yani yukarıda bahsettiğim şebeke modu GSM/WCDMA (OTOMATİK MOD) Seçili Olmalıdır. 128 Kb lik kartlardan Ayrıca bir şeyden daha bahsetmem gerekirse Sorunun Donanımsal olması büyük olasıktır. Malesef: Elimdeki S4 için servis gönderimlerinde 2 defa yazılım 1 defa parça en son Ana kart motherboard değişimi yapılmış ve sorun ÇÖZÜLMÜŞTÜR. Yani 4 defa servise gitmiş ana kart değişimi yapılmıştır 1 aydır sorunsuz çalışmaktadır. AMA yukarıdaki anlatımları da deneyin. bazılarında çözülmekte.

Paylaş:
Caner Göktaş
Caner Göktaş Ekim 30 '18

Teşekkürler bazen başımı ağrıtıyor bu