Loading...
 
tr
Çiğdem Fidancılık
Kadın 41 y.o.
Çiğdem Fidan ve Çiçekçilik Türkiye geneli Tohum ve fide satışı, Bakım ve Gereçleri toptan ve perakende satış.
Çiğdem Fidan ve Çiçekçilik Türkiye geneli Tohum ve fide satışı, Bakım ve Gereçleri toptan ve perakende satış.
38%
İlginç kullanıcı mı? Bu ek verilerle bu kullanıcı hakkında kendi sonuçlarınızı oluşturun:
Kimseyi engellemedi ya da engellemedi.
52 arkadaşlık isteği aldı ve 25 kabul etti. 27 'i yok saydı ve gözetimsiz olarak bekleyen 0 var.
11 arkadaşlık isteği gönderdi ve 7 kabul etti. 4 göz ardı edildi ve henüz 0 cevapsız kaldı.

Arkadaşlar

Serkan BEKİROĞULLARI
SEO CEO
Plugin Script
Acun Ilıcalı
Penguen Tasarım VİP
World History
Ömer Ekşi
Flaş Haber 7/24
Whordark
Orhan Yanık
EMİN KARIŞAN
Hüseyin cenk
Bill Watzmanescu
Kai Vaidyaez
Mert
mehmet mengüç
Engin Arayis
Sinan Uzun
Mert karaataş
Simayaliye
Sevgi basık
emre gökdemir
emre gökdemir
B.Söylemez
Mustafa Erbas
Sefa açık
Soner Kırtıl
Maksume sultan
Okan BÜYÜKÇELEBİ
Hüseyin YILMAZ
Hakan temizel
Hasan akkurt
Alikemal Akyasan
Alper Aslanoğlu
Berkay kaya
Müge Anlı
Gönül Dağı
Ebubekir aktaş
Anıl Yıldız
Neşet Altın
Ferid Uluçınar
Mehmet Ilhan
Yuliyan Aleksiev
Neyfel Kahramaner
Hayrettin Karaoğuz
Giyim İlanları
Umut Can
Kara Poyraz
Ramazan tekiş
Ülkü Cantürk
Sotnikova Svetlana
Betül Su
Mehmet Bozkurt
Mehmet Bozkurt
Maşallah Atiş
HasanAkkoyun
Ahmet Furuncu
Sinan Timur
Emre Öztürk
Sevda Yazar
Klinik Danışman
Sevda Gülcan
Erkan sayan
Ümit abaylı
Serhat Arslan
Emin Yaman
Joychen Gersava Cabrera
Ikidamla Gözyaşı
Resul kurnaz

Haber Kaynağı

 • Çiğdem Fidancılık
  Yeni ilan yayınlandı
  Aşkın Gözyaşları Çiçeği
  Aşkın Gözyaşları Çiçeği Saksılı Ve Formlu (Büyük Boy Özel Bitki)Aşkın Gözyaşları - Echeveria BakımBakımı çok kolay bitkidir. Sıcağa dayanıklı bir tür ...
  1 Beğen 0 Yorum Yap
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
 • Çiğdem Fidancılık
  Yeni ilan yayınlandı
  Gazanya Çiçeği - (Gazanıa)
  Arzuman Meramlı Kız Çiçeği (Gazanıa)20 Adet Gazanya, Bileşikgiller Familyasından, Papatyaya Benzer Büyük Sarı-Turuncu Renkli Çiçekleri Olan Tek Yıllık...
  0 Beğen 0 Yorum Yap
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
 • Çiğdem Fidancılık
  0 Beğen 0 Yorum Yap
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
 • Çiğdem Fidancılık
  Ofis & konut iç mekan ve dış mekan bitki ve çevre bakımı için bizi tercih edebilirsiniz.
  Çiğdem Fidancılık 0 531 695 30 44
  1 Beğen 0 Yorum Yap
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
 • Çiğdem Fidancılık
  Çiğdem Fidancılık Forma konusu yanıtladı..
  Çiğdem Fidancılık Yeni form yayınladı
  Ceviz Ağacı Bilgisi
  Ceviz Ağacı
  Ceviz ailesinde (Juglandaceae) çeşitli ağaçlar olmasına rağmen, ceviz olarak çoğunlukla iki farklı ağaç, İngiliz ceviz ve Siyah ceviz olarak adlandırılır. Siyah ceviz, Kuzey Amerika'da iken, İngiliz ceviz (İran ceviz de denir), İran kökenli. Her ikisi de yaprak döken ağaçlardır (yaprakları, uyuşukluk halindeyken düşer) ve bir asırdan fazla yaşar. Her iki ağaç da, dünya çapındaki fındıkları ve mobilya, araba içleri, kapılar ve silah endüstrisinde yaygın olarak kullanılan yüksek kaliteli ahşapları için yetiştirilmektedir. Ancak, İngiliz cevizinin fındık için daha fazla ve kereste için daha az yetiştirildiğini söyleyebiliriz. Diğer taraftan, siyah ceviz ağaçlarının ağaç için yetiştirilmesi, ABD ve diğer ülkelerde çok yaygındır ve uzun vadede (ağaç diktikten iki veya üç yıl sonra) büyük kazanç sağlayacak bir yatırım seçeneği olarak kabul edilir.Juglans nigra ) 100-120 feet (30-37 metre) yüksekliğe ulaşabilir, ortalama İngiliz ceviz ( Juglans regia ) ise olgunlukta 80 feet (25 metre) yüksekliğe ulaşır. Her iki ceviz ağacı da birçok bitki için (domates, patates, yonca, yabanmersini, elma ve daha birçok) toksik olan kimyasallar üretir.
  Cevizler bir drupenin tohumlarıdır ve yenilebilir veya kurutulabilir. Fındık eti, yaygın olarak pişirme için kullanılır ve genellikle çeşitli şekerlemelerde katkı maddesi olarak kullanılır. Dondurmalar, tahıl çubukları ve diğer birçok tatlı ve atıştırmalıklarda yaygın olarak kullanılmaktadır. İngiliz ceviz ağacından elde edilen fındık etleri de, yenilenebilir olan ceviz yağı üretiminde kullanılmaktadır. Çin, İran, ABD ve Türkiye ceviz üretiminde dünya lideridir.
  Ceviz ağaçlarının yorumunu veya fotoğrafını bırakarak bu yazıyı zenginleştirebilirsiniz.
  1.) Ceviz Ağacı Gerçekler ve Kullanımları
  2.) Ceviz ağacından fındık nasıl yetiştirilir
  3.) Ceviz Orchard Başlamak
  4.) Ceviz Ağacı İklim Gereksinimleri
  5.) Ceviz Ağacı Toprak Gereksinimleri ve Hazırlanması
  6.) Ceviz Ağacı Yayılımı ve Tozlaşma
  7.) Ceviz Ağaçlarının Dikimi - Akre Başına Ceviz Ağaçlarının Sayısı
  8.) Ceviz Ağacı Budama ve İnceltme
  9.) Ceviz Ağacı Su Gereksinimleri
  10.) Ceviz Ağacı Gübre Gereksinimleri
  11.) Ceviz Ağacı Hasat ve Verimleri
  12.) Ceviz Ağacı Hastalıkları ve Zararlıları
  13.) Q & As Ceviz Ağacı
  Ceviz Ağacı yetiştiriciliğinde tecrübeniz var mı? Lütfen aşağıdaki yorumlarda deneyiminizi, yöntemlerinizi ve uygulamalarınızı paylaşın. Eklediğiniz tüm içerikler, yakında bizim agronomistlerimiz tarafından incelenecektir. Onaylandıktan sonra, Wikifarmer.com'a eklenecek ve dünya çapında binlerce yeni ve deneyimli çiftçiyi etkileyecek.  Ceviz , Kuzey ve Güney Amerika, güney Avrupa, Asya ve Batı Hint Adaları'na özgü Juglandaceae familyasından Juglans cinsini oluşturan yaklaşık 20 tür yaprak döken ağaçtan herhangi biri . Ağaçların 5 ila 23 kısa saplı broşürleri olan uzun yaprakları vardır; erkek ve dişi üreme organları aynı ağaç üzerinde farklı, yapraksız çiçek kümelerinde bulunur; dallar çok odacıklı bir iri içerir; ve meyve odunsu olan somun kalın kabuk içine.Doğu Kuzey Amerika ve İngilizce siyah ceviz  J. nigra ) veya İran'a özgü İran , ceviz ( J. regia ), yenilebilir fındık üreten değerli ağaç ağaçlarıdır. Doğu Kuzey Amerika'nın butternut ( J. cinerea ) da yenilebilir bir fındık üretir. Ayrıca bkz Butternut .
  Siyah ceviz ağacı genellikle 20 ila 30 m (yaklaşık 65 ve 100 feet) uzunluğundadır ve derin bir şekilde kabarmış, koyu kahverengi veya grimsi siyah bir kabuk ile yaklaşık 60 ila 90 cm (2 ila 3 fit) çapında bir gövdeye sahiptir. Yapraklar, yaklaşık 30 ila 60 cm uzunluğunda, çok kısa saplarda taşınan 15 ila 23 yaprakçıktan oluşur. Somun, tatlı, yağlı bir tohum içerir ve sarı-yeşil, tüylü bir kabuk içine alınır. Siyah ceviz ağaçları da süs için dikilir ve ağaç için ve meyve kabuklarında bulunan bir boya için yetiştirilir . Siyah ceviz yavaşça büyür, 150 yıl içinde iyi topraklarda olgunlaşır; 250 yıldan fazla bir ömrü olabilir.

  İngiltere'de uzun yıllardan beri yetiştirilen İngiliz ceviz, artık hem bir süs hem de ticari fındık üretimi için Kuzey ve Güney Amerika'nın bazı bölgelerinde yetiştirilmektedir. Bir ağaç, orta-ağır dokulu, yalnızca verimli, iyi drene edilmiş topraklarda kaliteli fındık üretir. Yuvarlak uçlu broşürler düzgün kenarlara sahiptir ve terminal broşürü en büyüğüdür. Yerli Kuzey Amerika cevizlerinin yaprakçıkları yaprağın ortasına doğru büyüktür ve dişli kenarları vardır.

  Ceviz Ağacı
  Ceviz ailesinde (Juglandaceae) çeşitli ağaçlar olmasına rağmen, ceviz olarak çoğunlukla iki farklı ağaç, İngiliz ceviz ve Siyah ceviz olarak adlandırılır. Siyah ceviz, Kuzey Amerika'da iken, İngiliz ceviz (İran ceviz de denir), İran kökenli. Her ikisi de yaprak döken ağaçlardır (yaprakla ...

  Daha fazla »»
  Çiğdem Fidancılık
  Çiğdem Fidancılık
  " />Kapalı alan bitki ve tohumları " />Açık alan bitki ve tohumları " />Sera - Hobi bah&cce...
   Gözat Cevap: 1  
  0 Beğen
 • Çiğdem Fidancılık
  Çiğdem Fidancılık Forma konusu yanıtladı..
  Çiğdem Fidancılık Yeni form yayınladı
  ÇİM ÇEŞİTLERİ
  1-BERMUDAGRASS
  Özellikleri: Sıcak mevsim çim - orta yaprak dokusu, koyu yeşil, rizomlar ve stolons ile yoğun ve düşük büyüyen bazı türleri çok az bakım tolere ederken, diğerleri ekstra bakım verildiğinde olağanüstü güzellik çimler üretir - kök sistemi geniş ve çok derin .
  Önerilen Kullanım: Sıcak, kuru veya tropik iklimlere en iyi şekilde uyarlanmış - konut ve ticari alanlar, golf sahaları, spor alanları, parklar ve rekreasyon alanları için tavsiye edilir - çocuklar ve evcil hayvanlar ile ev için idealdir.
  Sıcaklık toleransı: 110 ° C'ye kadar olan mükemmel ısı toleransı (F., Isı dönemlerinde en iyi performans gösterir), bir kış uyuşukluk dönemine sahiptir, 55'in altındaki sıcaklıklarda kahverengiye dönüşür (F. Kötü soğukkanlılık.
  Kuraklık Direnci: Superior - yüksek kuraklığa dayanıklı, ancak kuru dönemlerde de sulamaya cevap verir. Sulamaya izin verilmediğinde yaz uykusuna gidebilir; nem beslemesi geri döndüğünde, tekrar yeşil olacak. Bazı çeşitler ısıya ve kuraklığa daha iyi toleransa sahiptir.
  Gölge Uyarlama: Yoksul - günün çoğunu düzgün şekilde büyütmek için güneşe ihtiyaç duyar - gölgeli bir yerde kullanılmamalıdır.
  Aşınma Direnci: Mükemmel - dayanıklılık çoğu çimenden daha iyi aşınır - yoğun trafiği tolere edebilir ve yaralandığında diğer çimenlerinkinden daha hızlı toparlanır.

  Bakım
  Su İhtiyacı: Orta - sıcak veya kuru dönemlerde derin, sağlıklı bir kök sistemini teşvik etmek için her 4 ila 7 günde bir derinlemesine suyla en az 1 inç su uygulayın. Sığ kökler ile sonuçlanan, ot çimlenmesi ve büyümesine izin veren sık, sığ sulamalardan kaçının.
  Biçme ve Sönme: Kaliteli çim için optimum biçme yüksekliği 1-2 inçtir. Yavaş büyüme daha az biçme ile sonuçlanır. Düzenli bir döner ya da makara biçme makinesiyle düzenli olarak çim biçme, sık biçme işleminin kesilmesinin çim üzerinde kalmasını sağlar. Bir çim biçme işleminde asla atış büyümesinin 1 / 3'ünden fazlasını çıkarmayın. Minimal serseri birikmesi, nadiren dehşet gerektirir.
  Toprak ve Gübre İhtiyacı:Asitli toprak pH'ı 5 ila 6,5 ​​arasında tercih eder - infertil, iyi drene edilmiş topraklara - çok düşük gübre gereksinimi - iyi adapte edilir. Azot, fosfat ve potasyum içeren komple bir gübre ile, yılda 1 veya 2 kez, ilkbahar ve sonbaharda gübreleyin - yılda 1,000 metrekare başına 1-2 lb azot uygulayın.
  Hastalık, Yabani Ot ve Böcek Kontrolü: Yabani otlar ile rekabet edebilecek kadar agresif, kimyasal kontrol ihtiyacını azaltır. Kimyasal olarak kontrol edilebilen minimal hastalık ve böcek problemleri.
  2-CENTIPEDEGRASS

  Özellikleri: Sıcak mevsim otu - yoğun, orta-koyu yeşil çim - orta kalın kaba dokulu bir çim bıçağı ile çekici bir çim üretir - çok az bakım çimi.
  Önerilen Kullanım: Çimenler için iyi genel amaçlı çimenler - sıcak, nemli ve tropikal iklimlere en iyi adapte olmuş, yağışların yüksek olduğu ve yazların sıcak ve nemli olduğu yerlerde iyi yetişmektedir - düşük bakım nedeniyle popülerdir.
  Sıcaklık Toleransı: . - da ayrık ve Aziz Augustinegrass arasındaki 55 (F Soğuk hardiness sıralarında altındaki sıcaklıklarda kış ayları boyunca uyuyan gidiyor, 100 (F kadar yüksek sıcaklıklara çok hoşgörülü, ancak düşük sıcaklıklara duyarlı tam güneş iyi yetişir.
  Kuraklık Direnç: Orta - kuraklığa karşı duyarlıdır, ancak hızlı bir iyileşme oranı vardır. Sulama yapılmazsa yaz uyuşukluğuna girebilir, rutubet verildikten sonra tekrar yeşile döner.
  Gölge Adaptasyonu: İyi - Bazı çeşitler% 60 renk tonunda yeterli çim kalitesini korur - çam ağacı gölgesine toleranslıdır.
  Aşınma Direnci: Zayıf - yavaş büyüme paterni - ağır aşınmaya karşı dayanıklı değildir - yavaşça hasardan kurtarır.

  BAKIM
  Su İhtiyacı: Orta - sıcak veya kuru dönemlerde derin, sağlıklı bir kök sistemini teşvik etmek için her 4 ila 7 günde bir derinlemesine suyla en az 1 inç su uygulayın. Sığ kökler ile sonuçlanan, ot çimlenmesi ve büyümesine izin veren sık, sığ sulamalardan kaçının.
  Biçme ve Sönme: Kaliteli çim için optimum biçme yüksekliği 1-2 inçtir. Yavaş büyüme daha az biçme ile sonuçlanır. Düzenli bir döner ya da makara biçme makinesiyle düzenli olarak çim biçme, sık biçme işleminin kesilmesinin çim üzerinde kalmasını sağlar. Bir çim biçme işleminde asla atış büyümesinin 1 / 3'ünden fazlasını çıkarmayın. Minimal serseri birikmesi, nadiren dehşet gerektirir.
  Toprak ve Gübre İhtiyacı:Asitli toprak pH'ı 5 ila 6,5 ​​arasında tercih eder - infertil, iyi drene edilmiş topraklara - çok düşük gübre gereksinimi - iyi adapte edilir. Azot, fosfat ve potasyum içeren komple bir gübre ile, yılda 1 veya 2 kez, ilkbahar ve sonbaharda gübreleyin - yılda 1,000 metrekare başına 1-2 lb azot uygulayın.
  Hastalık, Yabani Ot ve Böcek Kontrolü: Yabani otlar ile rekabet edebilecek kadar agresif, kimyasal kontrol ihtiyacını azaltır. Kimyasal olarak kontrol edilebilen minimal hastalık ve böcek problemleri.

  3-FINE FESCUE

  Özellikleri: Serin mevsim otu - koyu yeşil renk - herhangi bir çim çimen en iyi çim bıçağı - dik büyüme alışkanlığı hoş bir bütünlük yaratır - hızlı çimlenme ve fide kurulması vardır.
  Önerilen Kullanım: Soğuk yazlar ve yüksek irtifalara iyi adapte edilmiş - soğuk ve kurak iklimlerde bile iyi bir performans sergileyebilir - çoğu zaman diğer çimenler ile karışımlarda harmanlama kabiliyetinden ötürü kullanılır. - Bluegrass karışımlarının sık bileşenidir, çünkü gölgede veya kuraklıkta iyi yetişir. kuru toprak - Güneyde ılık mevsim otlarıyla kullanılır, yeşil kış rengini sağlar.
  Sıcaklık Toleransı: Sıcak ve soğuk hava koşullarını iyi tolere eder - iyi kış sertliğine sahiptir - en geniş sıcaklık dalgalanmalarına maruz kalan alanlarda kullanılabilir.
  Kuraklık toleransı:Bir serin mevsim otu için çok iyi kuraklık toleransı, eğer sulama yapılmazsa, yaz mevsiminde hareketsiz kalabilir, nemin geri gelmesi üzerine tekrar yeşile döner.
  Gölge Toleransı: Orta - tüm çimenler için en fazla renk toleransı - ancak kuru, gölgeli çimler için güneşin en iyi serin sezon çimlerine ihtiyacı vardır.
  Aşınma Direnci: Orta - çim bıçaklar sulu olmayan ve ideal bir oyun yüzeyi yapan dayanıklıdır - şiddetli yaralanmalardan iyi iyileşmez

  BAKIM
  Su İhtiyacı: Düşük ila orta şiddette - çoğu yaz koşullarında haftada bir veya iki kez su (en az 1 inç) - su yoksa, yaz uykusuna girebilirsiniz.
  Biçme ve Sönme: Makara veya döner biçme makinesi ile düzenli olarak biçme - yavaş büyüme alışkanlığı biçme işlemine tekdüze bir tepkiyle sonuçlanır - 1 - 2 1/2 inç'lik bir biçme yüksekliği ile en iyi sonucu verir - serin iklimlerde yakı biçmeyi tolere eder. Sık çim biçimlerinden yapılan kepçeler, çimenin üzerinde bırakılabilir; Güzel çayırlar "çayır görüntüsü" için biçilmeden bırakılabilir.
  Toprak ve Gübre İhtiyacı:Toleratlar toprak toprağı, pH 5.0 ila 6.5 arasında bir toprak asitliği aralığında büyürken, herhangi bir soğuk mevsim otunun en düşük gübre gereksinimlerine sahiptir - yıllık 1.000 metreküp başına 1 lb gerçek nitrojen içeren yüksek azotlu gübre uygulayın ilkbahar ve sonbahar uygulaması arasında.
  Hastalık, Yabani Ot ve Böcek Kontrolü: Çoğu çeşit, birçok çim saha hastalığına karşı iyi direnç gösterir. Diğer çimenler ile karıştırıldığında, iyi toprağı çimeye hastalık direnci ekler. Sıcak iklimlerde, özellikle nemli, verimli topraklarda, yaz hastalıklarına zaman zaman duyarlılık gösterir.
  4-KENTUCKY BLUEGRASS

  Özellikleri: Serin mevsim çim - koyu yeşil renk ve mükemmel yaprak bütünlüğü ile yoğun, güzel görünüm, orta yaprak dokusu. Rizomlar yoluyla güçlü bir sod oluşturur.
  Önerilen Kullanım: Soğuk, nemli, yarı kurak ve ılıman bölgelerin yaygın olarak adapte edilmiş temel çim çimleri - konut ve ticari çimler için önerilir. Ayrıca, spor alanları ve oyun alanları, parklar, mezarlıklar, ticari çimler ve yol kenarlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.
  Sıcaklık Toleransı: Soğuk havalarda gelişir ve çok soğuk kışları tahammül eder - aşırı sıcak havalarda strese maruz kalır, ancak düzgün bir şekilde sulanıp bakılırsa iyi bir renk ve görünüm sağlar.
  Kuraklık Direnci: Orta - Sulama yapılmazken yaz uykusuna girebilir; nem beslemesi geri döndüğünde, tekrar yeşil olacak. Bazı çeşitler ısıya ve kuraklığa daha iyi toleransa sahiptir.
  Gölge Uyarlama: Fakirden adalete - güneşli alanlarda büyür - birkaç çeşit, kısmi gölgeye orta derecede uyarlanmıştır.
  Aşınma Direnci: Orta - zaman zaman kötüye kullanımdan çabucak iyileşir - orta düzeydeki trafik kullanımına dayanacak - rizomlar özellikle ilkbahar ve sonbaharda hızlı iyileşmeyi hızlandırır.

  BAKIM
  Su İhtiyacı: Orta - kuru veya sıcak dönemlerde derin sağlıklı bir kök sistemini teşvik etmek için her 5 ila 7 günde bir derinlemesine daldırma olarak 0,5 ila 1 inç su uygulayın. Sığ kökler ile sonuçlanan, ot çimlenmesi ve büyümesine izin veren sık, sığ sulamalardan kaçının.
  Mowing & Thatching: Yüksek kaliteli çim için optimum çim biçme yüksekliği 1 1/2 - 2 inç. Düzenli bir döner ya da makara biçme makinesiyle düzenli olarak çim biçme, sık biçme işleminin kesilmesinin çim üzerinde kalmasını sağlar. Bir çim biçme işleminde asla atış büyümesinin 1 / 3'ünden fazlasını çıkarmayın. Kentucky bluegrass, yüksek nitrojen seviyelerinde bazı sazlıklar gelişebilir. Dethatch için ilk zaman erken sonbaharda.
  Toprak ve Gübreleme İhtiyacı:İyi drenaj ile verimli, asitsiz reaksiyon gösteren topraklarda en iyi performansı gösterir. Azot, fosfat ve potasyum içeren komple bir gübre ile yılda iki kez, ilkbahar ve sonbaharda gübreleyin. 2.5 ila 4 lbs uygulayın. Daha yüksek nitrojen çeşitleri için yılda 1.000 metreküp başına gerçek nitrojen de, her 4-6 haftada bir, 1000 fit kare başına 0.5 ila 1 lb. nitrojen de gübre uygulanır. Yaz aylarında, gübre oranları% 50 oranında azaltılmalıdır. Gübrelemeden sonra iyice sulayın.
  Hastalık, Ot ve Böcek Kontrolü:Yeni çeşitler yaprak lekesi, şerit içeceği, külleme, dolar noktası, Typhula yanıklığı, yaz yaması ve paslanma gibi hastalıklara karşı direnç geliştirmiştir. Geniş yapraklı yabancı otların herbisit ile kontrol edilmesi gerekiyorsa, çim iyi kurulmuş ve kuvvetli durumda olmalıdır. Pratik olarak, çimlere zarar veren tüm böcekler biyolojik olarak veya böcek öldürücülerle kontrol edilebilir.


  5-RYEGRASS
  Özellikleri: Serin mevsim çim - iyi yoğunluğu ve ince yaprak dokusu ile orta derecede koyu yeşil - hızlı kuruluş oranı ile bilinen - istikrarlı bir çim oluşturmak için çekici, zor yaprakları ve düşük büyüyen kron üretir - bakımı kolay.
  Tavsiye edilen kullanım: Hafif kışları ve serin nemli yazları olan bölgeleri tercih eder, ancak son derece uyarlanabilir ve yaygın olarak kullanılır - mavi ağaçlı karışımlarla uyumludur ve daha sert bir çim yapmak için iyi bir sıçrama sağlar - spor alanları ve oyun alanları için kullanılabilir.
  Sıcaklık Toleransı: İyi - daha yeni çeşitler soğuk kışlara ve sıcak yazlara daha fazla tolerans gösterirler - en soğuk ve nemli olduğunda güçlüdür.
  Kuraklık Toleransı: İyi - su olmadan, kısa bir kuraklık sırasında hareketsiz olacak, ama iyileşir.
  Gölge Toleransı: Orta - filtrelenen gölgeye tolerans gösterir.
  Aşınma Direnci: Fuar - özellikle ilkbaharda ve iyi bir başlangıçta toparlanma artışı gösteren orta rekreasyon ve yaya trafiği alanları için uygundur.

  BAKIM
  Su İhtiyacı: Orta - haftada iki kez, derin sulama (uygulama başına en az 1 inç) yeterli - çok sıcak havalarda, su daha sık - yeni çeşitler iyi ısı toleransına sahiptir.
  Mowing & Thatching: Düşük büyüme alışkanlığı - 1 veya 2 1/2 inç bir makara veya döner biçme makinesi ile biçme - yeni çeşitleri iyi biçme nitelikleri var ve yakın çim biçme daha toleranslı. Çimenlerin stolons veya rizom yerine yeke ile kalınlaşması gibi bir saz yoktur.
  Toprak ve Gübre İhtiyacı: Hafif ve kumludan ağır ve killiye kadar çok çeşitli topraklara son derece uyumlu. Gübre ihtiyacı orta ila düşüktür - yüksek azotlu gübre ile ilkbahar ve sonbaharda her 4 ila 6 haftada bir, 3 ila 6 lbs arasında uygulanarak dölleme. yıllık 1.000 metreküp başına gerçek azot.
  Hastalık, Yabani Ot ve Böcek Kontrolü: Çiçeğin en yeni çeşitleri, kahverengi yama, yaprak lekesi, gövde ve taç pası gibi hastalıklara ve böceklere karşı iyi bir dirence sahiptir - mavi alanlar ile birlikte sıcak iklimlerde kullanılır, çavdar otu, büyük yaz hastalıklarının yayılmasını azaltır. Bir yabancı ot problemi varsa, kontroller ilkbahar ve sonbahar aylarında en etkilidir - çimin herbisit uygulamasından önce kuvvetli durumda olduğundan emin olun. Pratik olarak, çimlere zarar veren tüm böcekler insektisitlerle kontrol edilebilir.

  6-ST. AUGUSTINEGRASS

  Özellikleri: Sıcak mevsim çimi - orta-yeşil renk, kaba yaprak dokusu, sürünen büyüme alışkanlığı, stoonlar aracılığıyla - sağlam, hızlı büyüyen, hızlı bir şekilde - bakım seviyesi düşüktür.
  Önerilen Kullanım: Sıcak, tropikal iklimler ile kıyı bölgelerine iyi adapte edilmiştir - konut, ticari ve endüstriyel alanlarda kullanılır.
  Sıcaklık Toleransı: 105 ° C'ye kadar olan sıcaklıklara iyi uyum sağlayan ısıda gelişir. (F - uykuda kalır ve sıcaklıklar 55 ° C'nin altına düştüğünde kışın renklendirilir. (F. Çok düşük düşük sıcaklıkta sertlik.
  Kuraklık Direnci: Kuraklığa göre mükemmel - geniş aralık Çeşitler arasında kaçınma, sulama yapılmadığı zaman yaz uykusuna girebilir, nemin geri gelmesiyle tekrar yeşile döner.
  Gölge Adaptasyonu: Mükemmel ve fakir - çeşitler, gölge adaptasyonunda geniş bir yelpazeye sahiptir.
  Aşınma Direnci: Orta - hızlı, esnek ve stolonlu büyüme alışkanlığı.

  BAKIM
  Su İhtiyacı: Ortadan yükseğe, ıslak zeminde büyür - kuru veya sıcak dönemlerde derin, sağlıklı bir kök sistemini teşvik etmek için her 3 ila 6 günde bir derinlemesine suyla 0,5 ila 1 inç su uygulayın. Sığ kökler ile sonuçlanan, ot çimlenmesi ve büyümesine izin veren sık, sığ sulamalardan kaçının.
  Mowing & Thatching: Yüksek kaliteli çim için optimum çim biçme yüksekliği 2-3 inç, çok düşük çim biçme ve yabani otların bir dayanak kazanması muhtemeldir. Düzenli bir döner ya da makara biçme makinesiyle düzenli olarak çim biçme, sık biçme işleminin kesilmesinin çimenlikte kalmasını sağlar. Bir çim biçme işleminde asla atış büyümesinin 1 / 3'ünden fazlasını çıkarmayın. Sıcak aylarda, yüksek azotlu gübreleme alan güçlü bir çim üzerinde hafif bir dikey kesim gerekebilir.
  Toprak ve Gübre İhtiyacı:Çok çeşitli topraklarda yetişir, ancak nötral alkali toprakları tercih eder - mükemmel tuz tuzu toleransına sahiptir. Azot, fosfat ve potasyum içeren komple bir gübre ile yılda iki kez, ilkbahar ve sonbaharda gübreleyin. Aynı zamanda 2 ila 3 yazlık azotlu gübre uygulamasına da başvurabilir, her 1000 fit kare için 1 lb azot kullanarak 2 ila 6 lbs azot uygulayın. yılda 1,000 ft2 başına. Çok yüksek oranda azot gübrelemesi, saz oluşumunu artırabilir, çene hataları ve kahverengi yama hasarını teşvik edebilir.
  Hastalık, Yabani Ot ve Böcek Kontrolü: Bakımlı bir çim, en iyi yabancı ot kontrolü sağlayacaktır. Bazı çeşitler, çene hataları ve St. Augustine düşüş (SAD) virüsüne karşı dirençli veya toleranslıdır. St. Augustinegrass'ın çoğu fungal hastalığı mantar ilaçları ile kontrol edilebilir.  7-TALL FESCUE

  Özellikleri: Serin mevsim otu - orta-koyu yeşil renk, orta yoğunlukta - diğer tüm soğuk mevsim çim alanlarından daha kapsamlı kök sistemi. Doku, daha yeni çim türleri için kabadan ortaya değişir. Demet tipi bir çim.
  Önerilen Kullanım: Çok iyi geçiş bölgesi çimleri - orta dereceli soğuk kışlara ve ılık yazlara uyarlanmış - sağlam oyun çimleri - konut ve ticari alanlar, yol kenarları, parklar, rekreasyon alanları ve spor alanları da dahil olmak üzere çok çeşitli kullanımlar için önerilir.
  Sıcaklık Toleransı: Serin mevsim otları için iyi ısı toleransı - serin ve sıcak iklimler arasındaki geçiş iklim bölgesinde çok çeşitli sıcaklıklarda yetişir - çoğu soğuk mevsim çimlerinden daha az soğuk dayanıklıdır.
  Kuraklık Direnci:İyi - daha iyi soğuk mevsim turfgrasseslerinden biri, oldukça derin kök sistemi kuraklığın önlenmesine yardımcı olur. Sulama yapılmazken, kahverengi yapraklı, yaz uyuşukluğuna gidebilir; nem beslemesi geri döndüğünde, tekrar yeşil olacak. Bazı çeşitler ısıya ve kuraklığa daha iyi toleransa sahiptir.
  Gölge Adaptasyonu: Geçiş bölgesinde iyi - tam güneşi tercih ediyor - kısmi gölgeye orta derecede toleranslı. Serin mevsim çimleri arasından sadece ince yapraklı kurtarıcılar gölge adaptasyonunda daha yüksektir.
  Aşınma Direnci: İyi - özellikle ilkbaharda ve büyümenin hızlı olduğu sonbaharda iyi bir ilk aşınma toparlanması sergileyen orta rekreasyon ve yaya trafiği alanları için uygundur.

  BAKIM
  Su İhtiyacı: Orta - kuru veya sıcak dönemlerde derin, sağlıklı bir kök sistemini teşvik etmek için her 3 ila 7 günde bir derinlemesine suyla 0,5 ila 1 inç su uygulayın. Sığ kökler ile sonuçlanan, ot çimlenmesi ve büyümesine izin veren sık, sığ sulamalardan kaçının.
  Mowing & Thatching: Yüksek kaliteli çim için 2 ila 3 inç arasında optimum biçme yüksekliği. Düzenli bir döner ya da makara biçme makinesiyle düzenli olarak çim biçme, sık biçme işleminin kesilmesinin çim üzerinde kalmasını sağlar. Bir çim biçme işleminde asla atış büyümesinin 1 / 3'ünden fazlasını çıkarmayın. Uzun boylu fescue çok küçük serseriler oluşturur.
  Toprak ve Gübre İhtiyacı:Çok çeşitli toprak koşullarına uyum sağlar - toprak neminin ve mineral besin maddelerinin mükemmel kullanımını sağlayan serin sezonluk bir çim için oldukça derin kapsamlı bir kök sistemine sahiptir - tuzlu toprak koşullarına iyi bir tolerans. Azot, fosfat ve potasyum içeren komple bir gübre ile, yılda iki kez, ilkbahar ve sonbaharda gübreleme - 2 ila 4 lbs N uygulayın. yılda metrekare başına. Daha yüksek kaliteli bir çim elde etmek için yüksek nitrojen uygulamalarına iyi cevap verir. Gübrelemeden sonra iyice sulayın.
  Hastalık, Yabani Ot ve Böcek Kontrolü: Net leke, kahverengi yama ve taç pasına karşı dayanıklı çeşitleri mevcuttur. Yabani otlar için, kimyasal kontroller sonbaharda ve ilkbaharda en etkilidir.


  8-ZOYSIAGRASS

  Özellikleri: Sıcak mevsim otu - ince, orta iri taneli yaprak dokusu - renk aralıkları orta ila yeşil arasında değişir - yoğun, az bakım gerektiren bir çim oluşturur - stolons ve rizomlar tarafından yayılır - filiz büyüme hızı yavaştır. Bakımı kolay.
  Önerilen Kullanım: Sıcak, nemli ve tropikal iklimler - çok ağır kullanıma dayanabilir - konut ve ticari çim alanlar için önerilir.
  Sıcaklık toleransı: 100 ° F kadar ısıyı tolere eder (F, - kış uyuşukluğuna tabi tutulduğunda, 55 derecenin altındaki sıcaklıklarda kahverengiye dönüşür. (F, Zoysia japonica, zoysiasın en iyisi, ama yine de daha düşüktür.) -season turfgrasses
  : Kuraklık Direnci:Orta derecede iyi - yeşil kalır ve kısa süren kuraklık dönemlerine direnir - ısıyı da diğer çimlerden daha iyi veya daha iyi alır. Sulamaya izin verilmediğinde yaz uykusuna gidebilir; nem beslemesi geri döndüğünde, tekrar yeşil olacak. Bazı çeşitler ısıya ve kuraklığa daha iyi toleransa sahiptir.
  Gölge Adaptasyonu: İyi - kısmi gölgede yavaş büyüyen, ancak bazı sıcak mevsim çimlerinden çok daha iyi.
  Aşınma Direnci: Üstün - üstün dayanıklı, herhangi bir çimenin en iyi aşınma direncine sahiptir - yoğun trafiği tolere eder - ancak şiddetli seyreltmeden kurtulmak için yavaştır.

  BAKIM
  Su İhtiyacı: Düşük ila orta - kuru veya sıcak dönemlerde derin, sağlıklı bir kök sistemini teşvik etmek için, her biri 4 ila 7 gün arasında derin bir ıslatma olarak en az 1 inç su uygulayın. Sığ kökler ile sonuçlanan, ot çimlenmesi ve büyümesine izin veren sık, sığ sulamalardan kaçının.
  Biçme ve Sönme: Yüksek kaliteli çimler için optimum biçme yüksekliği 1/4 ila 1 1/2 inç, yavaş büyüme oranı biçme sıklığını azaltır. Düzenli bir döner ya da makara biçme makinesiyle düzenli olarak çim biçme, sık biçme işleminin kesilmesinin çim üzerinde kalmasını sağlar. Bir çim biçme işleminde asla atış büyümesinin 1 / 3'ünden fazlasını çıkarmayın. Yüksek nitrojen seviyesi uygulanırsa, saz birikimini kontrol etmek için periyodik dikey kesim gerekebilir.
  Toprak ve Gübreleme İhtiyacı:Yüksek tuzluluk ve infertil toprak nispeten iyi tolere eder. Azot, fosfat ve potasyum içeren komple bir gübre ile yılda iki kez, ilkbahar ve sonbaharda gübreleyin. Uzun bir büyüme mevsimi olan iklimlerde 1 ya da 2 yaz gübre uygulaması da yapabilir. Her yıl 1,000 fit kare başına 2 ila 5 lb'de N uygulayın. Gübrelemeden sonra iyice sulayın.
  Hastalık, Yabani Ot ve Böcek Kontrolü: Bazı çeşitler, pas ve yaprak lekesi gibi hastalıklara ve billbuglara iyi direnç gösterir. Zoysiagrass tarafından üretilen yoğun çim çoğu yabani otların görünmesini engeller.
  Tüm bilgiler ortalama / normal şartlara dayanmaktadır; bireysel siteler ve durumlar farklılık gösterebilir.

  1-BERMUDAGRASS
  Özellikleri: Sıcak mevsim çim - orta yaprak dokusu, koyu yeşil, rizomlar ve stolons ile yoğun ve düşük büyüyen bazı türleri çok az bakım tolere ederken, diğerleri ekstra bakım verildiğinde olağanüstü güzellik çimler üretir - kök sistemi geniş ve çok derin .
  Önerilen Kullanım: Sıcak, ku ...

  Daha fazla »»
  Çiğdem Fidancılık
  Çiğdem Fidancılık
  Bahçe düzenlemesi ve peyzaj işleriniz için bizi tercih edebilirsiniz. 0 531 695 3...
   Gözat Cevap: 1  
  0 Beğen
 • Çiğdem Fidancılık
  Çiğdem Fidancılık Forma konusu yanıtladı..
  Çiğdem Fidancılık Yeni form yayınladı
  Tohum ve Fide Biyolojisi
  Tohum ve Fide Biyolojisi
  Yiyecekleri minimum dış girdiyle yetiştirmek için, organik üreticilerin bitkilerin ve ekolojik sistemlerin biyolojisi hakkında çok fazla bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

  Doğru Tohum Seçimi
  Tohumlarınızı ve fidelerinizi en iyi nasıl büyüteceğinizi keşfetmeden önce, doğru tohumla başlayın. İşleminizi sertifikalı organik olarak yürütmeyi düşünüyorsanız, yalnızca birkaç istisna dışında sertifikalı organik tohum ve fide kullanmanız gerekir ("Organik Gereksinimler" bölümüne bakın).


  Tohumların Çimlenmesi Gerekenler Nelerdir?
  Canlı tohumlar canlı varlıklardır. Çimlenmek için canlı, sağlıklı embriyonik dokuları içermelidirler. Tüm gelişmiş tohumlar bir embriyo içerir ve çoğu bitki türünde bir tohum kabuğuna sarılmış bir gıda rezervleri deposunu içerir. Tohumlar genellikle "uyanırlar" ve toprak nem ve sıcaklık koşullarının büyümesi için doğru olduğu zaman çimlenirler (Miles ve Brown 2007). Her tohum türünün bireysel ihtiyaçları vardır - bir dakikanızı ayırın ve kendi özel çimlenme gereksinimlerini okuyun.


  Tohumlar Çimlendirmek için Doğru Ortama İhtiyacı Var
  Tohumların filizlenmesi için sıcaklık, nem, hava ve ışık koşulları doğru olmalıdır. Bütün tohumlar çimlenme için en uygun sıcaklık aralıklarına sahiptir (Tablo 1). Minimum sıcaklık, tohumların etkili bir şekilde çimlenebileceği en düşük sıcaklıktır. Maksimum, tohumların çimlenebileceği en yüksek sıcaklıktır. Bu sıcaklığın üstünde veya altında herhangi bir şey, tohumlara zarar verebilir veya onları uyuşukluğa sürükleyebilir. Optimal sıcaklıklarda çimlenme hızlı ve eşittir.
  Bütün tohumlar çimlenmeye yol açan iç süreçleri başlatmak için doğru neme ihtiyaç duyar. Tarla topraklarında bu genellikle tarla kapasitesinin yaklaşık yüzde 50-75'i kadardır. Optimal çimlenme için ince dokulu bir tohum yatağı ve iyi tohuma temas gerekir. Toprak ortamındaki havalandırma, çimlenen embriyo ve toprak arasında iyi bir gaz alışverişi sağlar. Tohumlar tıpkı diğer canlı organizmalarda olduğu gibi davranır. Bunlar oksijen gerekir ve (karbondioksit üretmek 2 ). Bu karbondioksidin tohumdan uzaklaşabilmesi gerekiyor. Toprak ya da ortam aşırı su ya da sıkıştırma nedeniyle iyi havalandırılmamışsa, CO 2 dağılmayacaktır ve tohumlar boğulabilmektedir.

  Bütün tohumlar aynı ışık şartlarına sahip değildir. Çoğu tohum, karanlık şartlar altında en iyi çimlenir ve hatta ışık tarafından engellenebilir (örneğin, Phacelia ve Allium spp.). Bununla birlikte, bazı türlerin (örneğin Begonya, Primula, Coleus) filizlenmesi için ışığa ihtiyaç duyarlar (Miles ve Brown 2007). Tohum ışık gereksinimlerini, fidelerin ihtiyaç duyduğu şeyle karıştırmayın. Bütün fideler güneş ışığına ihtiyaç duyar. Fideler ağır ve kırılgan hale gelecektir ve yeterli ışığa sahip olmadıkları takdirde potansiyellerini üretmeyeceklerdir.
  Tablo 1. Bitkisel ürün çimlenmesi için toprak sıcaklığı koşulları.


  Pancar
  Lahana
  Karnıbahar
  Kereviz
  Pazı
  Salatalık
  Patlıcan
  Marul
  kavun
  Soğan
  Maydanoz
  Biber
  Kabak
  ıspanak
  Kabak
  Domates  Toprak sıcaklığının toprak yüzeyine 3-4 inç derinliğinde bir toprak termometresi yerleştirilerek ve sıcaklık fark edilerek toprak sıcaklıkları alınmalıdır. Kemble ve Musgrove'dan uyarlanmıştır (2006).  Tohum Dormansi
  Bazı canlı tohumlar filizlenmeyebilir. Birçok tohum bir uyku hali (veya uyku) dönemi geliştirdi. Tohum uyuşması, optimal çevre koşullarında bile çimlenmeyi önleyen bir durumdur. Koşullar doğru olduğunda tohumlar neden filizlenmeyecek? Doğada, çimlenme çimlenme, bazı fideleri olası kötü hava koşullarından veya onları yiyebilecek otçullardan korur. İlkbaharda en iyi yetişen bitkilerin tohumları, sadece soğuk kış sıcaklıkları geçtikten sonra filizlenmeyi seçer.
  Tohumların uyuşukluktan çıkması için, fiziksel veya kimyasal dormansi faktörlerini kırmak zorundayız. Tohumlar sert veya kalın bir tohum kabuğuna (fiziksel uyuşukluk) sahip olabilir. Bu, tohumu emdirerek veya kazıyarak (yüzeyi çizerek) kırılabilir. Diğer tohumlarda çimlenmeyi önleyen kimyasal veya metabolik koşullar vardır (kimyasal uyuşukluk). Tohum dormansisini etkileyen faktörler arasında, bazı bitkisel hormonların varlığı, özellikle de çimlenmeyi engelleyen absisik asit ve tohum dinlenmesini sona eren gibberellin bulunur. Kimyasal uyuşukluğu kırmak için, tohumu süzmek veya soğuk / nemli tabakalaşma veya yangın izi kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Örneğin, bazı tohumların tohum katmanı içindeki zar, su geçirgen ancak oksijene engel olmayan bir bariyer oluşturur. Soğuk sıcaklıklar (50-59 ° F), oksijenin tohuma girmesine izin verir, Sıcak havalarda oksijen alımı önlenir. Soğuk sıcaklıklar aynı zamanda tohumun besin rezervinin bir kısmını sindirmesine ve enerji sağlamasına izin verir. Bu tohumlar için, bunları belirli bir süre buzdolabına yerleştirmek, çimlenmek için yeterli oksijen ve enerji elde etmelerini sağlar (Colorado Tohum Laboratuvarı 2009).  Tohum Çimlenmesi Adımları
  Imbibisyon. Tohum hızla su alır ve tohum kabuğu şişer ve yumuşar. Islattığınız bir bezelye tohumu düşünün - dış tohum katmanı su ile yumuşak ve kırılgan hale gelir.
  Ara veya gecikme fazı. Bu aşamada tohum iç fizyolojisini harekete geçirir, hücreler respire olur ve tohum proteinleri yapmaya ve yiyecek depolarını metabolize etmeye başlar (MacKean nd).
  Radikül ve kök oluşumu. Hücreler uzamaya ve bölünmeye başlar, kök ve kökünü tohumdan çıkarır.

  Tohumunuzun uygun olup olmadığını öğrenmek için çimlenme testi yapın. Tohumları nemli bir kağıt havluya sarın, 5-10 gün bekleyin ve kaç tane tohumun filizleneceğini hesaba katın.

  İllüstrasyon 1: Tohum çimlenmesi adımları.
  Eğer tohumunuzu bir yıl öncesinden korursanız, bunu düşünün: Bir tohumun ömrü, tohum neminde sadece yüzde 1'lik bir artışla ya da sadece birkaç derecelik bir depolama sıcaklığında bir artışla ikiye bölünebilir. Basit bir başparmak kuralı, depolama sıcaklığının (Fahrenheit cinsinden) ve yüzde bağıl nemin toplamının 100'den büyük olmamasıdır.  Erken Fide Gelişimi
  Dikotlar (İki tohumlu Yapraklar)
  Radikül denilen birincil kök, tohumdan ortaya çıkan ilk şeydir. Birincil kök, bitkiye zemini tutturur ve suyu emmeye başlamasına izin verir. Kök, suyu emdikten sonra, çekimler tohumdan çıkar. Dikotlarda, sürgünün üç ana bölümü vardır: kotiledonlar (tohum yaprakları), kotiledonların (hipokotil) altında filiz kesiti ve kotiledonların (epikotil) üzerinde çekilen bölüm. Çekimin topraktan veya büyüyen medyadan ortaya çıkışı iki ana paterni takip eder. Bazı bitkilerde, kotiledonların altındaki sürgün kısmı uzar ve çukurlar oluşturur ve çukurcukları ve büyüyen ipi toprağın içinden çeker. Yüzeye ulaştığında, kotiledonları düzeltir ve çeker ve büyüyen fidelerin ucunu havaya fırlatır. Örneğin, fasulye bu şekilde filizlenir. Buna epigeous çimlenme denir. Diğer bitkilerde, kotiledonlar üzerinde sadece bölüm genişler, kısa sürede ayrıştığı kotiledonları terk eder. Bu hipogeous çimlenme denir. Bezelye, örneğin, bu şekilde filizlenir (Raven, Ray ve Eichhorn 2005).
  Monokotlar (Tek tohumlu Yapraklar)
  Monokot tohumlarında, birincil kök, ilk önce tohumdan dışarı iten bir kılıf (coleorhiza) ile korunur. Daha sonra fideler, koleoptil adı verilen koruyucu bir kılıfla kaplanır (Raven, Ray ve Eichhorn 2005).
  Dicots ve Monocots
  Çekimler ortaya çıktıktan sonra, fide yavaşça büyür, tohumun depolama dokusu azalır. Yakında, bitki dallı bir kök sistemi veya taproot geliştirir. Daha sonra, olgun bitkinin yaprakları gibi görünen gerçek yapraklar ortaya çıkar. Bu yapraklar, kotiledonlardan farklı olarak, fotosentezleri enerjiye dönüştürerek bitkinin büyümesine ve gelişmesine izin verir.
  Optimal Çimlenme ve Fide Gelişiminin Yönetimi
  Çimlenmeyi Optimize Etme

  Tohumların çimlenmesi için optimum miktarda suya, oksijene, sıcaklığa ve ışığa ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. Mümkün olan en uygun ortamı yaratmazsak, bitkiler yavaş ve düzensiz çimlenmeye eğilimlidir. Genellikle, sera alanı sınırlıdır, bu yüzden bitkilerin mümkün olduğunca çabuk filizlenmesini istiyoruz. Düzensiz çimlenme de sorunlara neden olabilir. Eğer bitkinin bitkiye hazır olduğu ve diğer yarısı da hücrelerinden kolayca kaymayan kök topları ile çok küçük olan bir fidelik dairesi nakletmek zorunda kalsaydınız, nedenini anlayacaksınız.

  Büyüyen ortamda en uygun çimlenme sıcaklığını elde etmek için yaygın bir seçenek çimlenme paspasları kullanmaktır. Bu paspaslar, sıcaklığı tohum gereksinimlerine göre ayarlamanıza izin verir. Örneğin, biberler 8 gün içinde 86 ° F'da filizlenecek, ancak 58 ° F'de (Pennsylvania Heirloom Tohum Kurtaranlar Kulübesi nd) filizlenecek 13 günden fazla zaman alacaktır.
  Ürününüz için en uygun sıcaklıkları sağladığınızdan emin olun (bkz. Tablo 1). Ayrıca, sönümlenmeye neden olan fungal patojenleri hafifletmek için hava sirkülasyonunu teşvik etmek de önemlidir.  Fide Gelişimi
  Fidan yetiştirmek için en uygun sıcaklık tohumlardan farklı olabilir (Tablo 2). Unutmayın, optimal sıcaklık optimal büyümeyi teşvik edecektir. Bitki yüksekliğini kontrol etmek için sıcaklığı kontrol edebilirsiniz. Soğutucu sıcaklıkları genellikle büyümeyi yavaşlatır ve daha sıcak olanlar büyümeyi hızlandırır.
  Tablo 2. Alan transplantlarının büyümesi için gerekli sıcaklık ve süre.

  Brokoli
  Lahana  Karnıbahar  Kereviz  Salatalık  Patlıcan  Marul  kavun  Soğan  Biber  Kabak  Domates

  Maynard ve Hochmuth'tan (2007).

  İyi hava sirkülasyonunu ve yeterli nemi korumak hala çok önemlidir. Genel olarak, sulama, gelişmekte olan kök sistemleri barındırmak için daha derin olmalıdır. Su çekirdeği ve fidelere farklı değnek veya hortum kafaları kullanmanız gerekebilir, çünkü her biri farklı miktarlarda su kullanır. Dairelerin kenarlarındaki bitkileri dikkatlice izlemeyi ve sulamayı unutmayın. Ortadakilerden daha hızlı kururlar. Bununla birlikte, aşırı sulama, sönümlenen bitkilerin olasılığını artırabilir.  Tohum Olgunlaşma ve Sertleştirme Kapalı
  Fideler tarlaya dikilmeden önceki bu son adım, kademeli olarak sahada sahip olacağı koşullara maruz bırakır. Bu süreç bitkileri gündüz ve gece sıcaklık dalgalanmalarına, artan hava hareketine ve rüzgara, azaltılmış sulamaya ve tam ışığa maruz bırakarak karbonhidrat ve besin rezervleri ve güçlü hücre duvarları biriktirmeye teşvik eder.
  Transplantları sertleştirmek, özellikle stresli erken mevsim koşullarında dikilecekse önemlidir. Çoğu transplant, sera içerisindeki hava sıcaklığını havalandırma yoluyla azaltarak sertleştirilebilir. Azaltılmış sulama da bazı sertleştirme etkisi sağlayacaktır. Bitkilerin aşırı derecede solmasına izin vermeyin. Gübre uygulamalarını azaltarak transplantları sertleştirmeyin, çünkü bu genellikle sahada iyi sonuç vermeyen bodur bitkilerle sonuçlanır. Bazı yetiştiriciler, dikimden 5-7 gün önce bitkileri dışarı koyacaktır. Bu, tesisin hala devam ederken dış koşullara alışmasını sağlar. Bu şekilde sertleşen bitkiler genellikle doğrudan seradan dikilmiş olanlara göre daha iyi tarla performansına sahiptir (Garton, Sikkema, Tomecek 1997).  Organik Gereksinimler
  Ulusal Organik Standartlar, üreticilerin organik olarak yetiştirilen tohumları, yıllık fideleri ve ekim stoklarını kullanmasını gerektirir. Organik olarak üretilen, işlem görmemiş tohumlar ve dikim stoğu, eşdeğer organik olarak üretilen bir çeşit ticari olarak bulunmadığında bir organik ürün üretmek için kullanılabilir.
  Yasaklanmış malzemelerle işlenmiş tohumlar için ödenek yoktur. Kaptan, thimet ve benzeri kimyasal fungisitler ulusal listede değildir ve izin verilmez. Lütfen bunu ciddiye al. Tohumunuz pembe veya turuncu bir tozla kaplıysa, muhtemelen yasaktır. Yasaklanmış malzemelerle işlenmiş tohum kullanıyorsanız, ürününüzün sertifikasını onaylayamayabiliriz.
  Yenilebilir filiz üretimi için kullanılan tohumlar organik olmalıdır - istisna yoktur.  Ticari Uygunluk
  İlk adım, eşdeğer organik olarak üretilen çeşitlerin mevcut olup olmadığını belirlemektir. Eşdeğer çeşitliliğe göre, karşılaştırılabilir büyüme alışkanlıklarına, günlere varan olgunluk, böcek ve hastalık direnci, lezzet ve diğer önemli niteliklere bakın. Uygun bir organik eşdeğer çeşitliliği yoksa, sertifikasyon kayıtlarınız için önemli olduğu için organik tohum aramaya çalıştığınız belgeyi. Belirli bir eşdeğer organik tohum için bir kaynak bulduktan sonra, ticari uygunluğun belirlenmesindeki bir sonraki adım, uygun form, kalite ve miktarın olup olmadığını görmektir.
  Form: Boyutlandırılmış, dereceli, peletlenmiş, sıcak su arıtılmış
  Kalite: belirli koşullar altında iyi çalıştığından emin olmak için ilk yıl küçük bir miktar deneyin; eğer mevcut olan tek organik tohum düşük kalitede ise, o zaman nonorganik satın almak kabul edilebilir.
  Miktar: Örneğin, 1 dönümlük kabaklar üretmek istiyorsanız ve mevcut olan tek organik tohum 1 onsluk paketlerde ise, o zaman nonorganik satın almak kabul edilebilir.
  Belgeler ve İyi İman Çabaları
  Pennsylvania Sertifikalı Organik olmayan organik olmayan tohumların / ekim stoklarının kullanımı için önceden onay alınması gerekli değildir. Uygunluk, yıllık denetim sırasında doğrulanan organik sistem planı bağlamında gözden geçirilmektedir. Organik olarak yetiştirilen tohumlar ve ekim stoklarının elde edilmesi için yetersiz belgeleme ve iyi niyet çabalarının olmaması, uygunsuzluk olarak kabul edilebilir ve gelecekteki ekim döngülerinde ticari uygunluk sorunları hakkında önceden onay gerektiren Pennsylvania Sertifikalı Organik ile sonuçlanabilir. Uygun organik tohumlar / ekim stoku bulmak için iyi niyet çabalarınızı belgelemek çok önemlidir.  Organik Tohum Kaynakları
  Aşağıda, Pennsylvania Sertifikalı Organik (2011) tarafından sağlanan organik tohum için bir dizi kaynak bulunmaktadır. Organik Materyal İnceleme Enstitüsü (OMRI) tarafından bir liste de korunmaktadır . Yem, tarla ekimi ve mahsul tohumu ve nakillerini kapsayan daha eksiksiz bir liste için, Pennsylvania Sertifikalı Organik web sitesine gidin.

  Tohum ve Fide Biyolojisi
  Yiyecekleri minimum dış girdiyle yetiştirmek için, organik üreticilerin bitkilerin ve ekolojik sistemlerin biyolojisi hakkında çok fazla bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

  Doğru Tohum Seçimi
  Tohumlarınızı ve fidelerinizi en iyi nasıl büyüteceğinizi keşfetmeden önce, doğru to ...

  Daha fazla »»
  Çiğdem Fidancılık
  Çiğdem Fidancılık
  Bahçe düzenlemesi ve peyzaj işleriniz için bizi tercih edebilirsiniz. 0 531 695 3...
   Gözat Cevap: 1  
  0 Beğen
 • Çiğdem Fidancılık
  Çiğdem Fidancılık durumunu beğendi
  Organizasyon ve Özel günleriniz için Çiçek - Çelenk - Aranjman -Araç süsleme - Mekan süsleme - Çevre süsleme işleriniz için bizi tercih edebilirsiniz.
  Çiğdem Fidancılık 0 531 695 30 44
  1 Beğen 0 Yorum Yap
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
 • Çiğdem Fidancılık
  Çiğdem Fidancılık durumunu beğendi
  Bahçe düzenlemesi ve peyzaj işleriniz için bizi tercih edebilirsiniz. 0 531 695 30 44
  1 Beğen 0 Yorum Yap
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
 • Çiğdem Fidancılık
  Çiğdem Fidancılık durumunu beğendi
  Sezonluk hasat için işçi temini & Ekipman temini için bizi arayın 0 531 695 30 44
  1 Beğen 0 Yorum Yap
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
 • Çiğdem Fidancılık
  Çiğdem Fidancılık durumunu beğendi
  Kapalı alan bitki ve tohumları
  Açık alan bitki ve tohumları
  Sera - Hobi bahçesi - Bağ Bakım ve Ekipmanları
  Saksı - İlaç - Gübre

  Ne ararsan bulabileceğiniz adres Çiğdem Fidancılık
  0531 695 30 44
  1 Beğen 0 Yorum Yap
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor

Projem

Henüz hiç projeler başlamamış

Oy

Verdiğin oy:
Toplam: 5 ( 1 oranlar)
'':
Yanıp sönen efekti
Kaydırma efekti
Değerlendirme: