Loading...
 
en
World History
Male 69 y.o.
Dünya tarihinde kişiler, mekanlar ve Olayların tümü.Bilinen ve bilinmeyen tarihin sırları...
Dünya tarihinde kişiler, mekanlar ve Olayların tümü.Bilinen ve bilinmeyen tarihin sırları...
40%

Photo Albums

Followers

Friends

Serkan BEKİROĞULLARI
Gülizar Akşahin
Necati Şaşmaz
Flaş Haber 7/24
SEO
Whordark
Zimany Linda
Sağlık Bakanlığı
Autumn Raine Morin

Groups

My projects

No projects started yet
Interesting user? Create your own conclusions about this user with these additional data:
He has not blocked anyone or blocked him.
He has received 161 friend requests and has accepted 43. He has ignored 118 and has 0 pending unattended.
He has sent 45 friend requests and accepted 44. He has been ignored 1 and has 0 unanswered yet.
He have received 1 messages/chats and have read 1. He has ignored 0. The longest conversation is 0 messages.
He has sent 1 messages/chats and has responded 0. He has been ignored 1. The longuest conversation is 0 messages.
There is no conversation with you.
Share:

Newsfeed

 • World History
  World History posted a forum topic
  Siyanür Nedir Siyanür nasıl bulunur - Siyanur Nedir
  Siyanür zehirlenmesi nedir? Siyanür zehirlenmesi, siyanür soluduğunuz da, dokunduğunuzda veya yuttuğunuz da gelişen bir durumdur. Siyanür vücudunuzun oksijeni emmesini engelleyen zehirli bir kimyasal gazdır. Oksijen eksikliği organlarınıza zarar verebilir ve hayati tehlike yaratabilir.

  Siyanür nerede bulunur? * Plastik, kağıt, mücevher veya tekstil yapan fabrikalar * Toprakta, doğal olarak veya endüstriyel proseslerden * Bir yangından veya sigaradan duman veya bir arabadan çıkan egzoz * Nadiren, terör eylemi olarak kullanılabilir

  Siyanür zehirlenmesinin belirtileri ve belirtileri nelerdir? * Baş ağrısı, baş dönmesi veya karışıklık
  * Kaygı veya huzursuzluk * Mide bulantısı ya da kusma * Nefes darlığı veya hızlı solunum * Göğüs ağrısı veya hızlı bir kalp atışı * Bilinç kaybı * Nöbetler

  Siyanür maruz kalırsam ne yapmalıyım? Maruz kaldığınızdan emin olmasanız bile derhal tıbbi yardım alın.
  * Siyanür yuttuysanız, kendinize kusmayın. Kusmunuzdaki siyanür başkalarını kirletebilir veya hava yolunuza zarar verebilir.
  * Giysiler, temaslar veya gözlükler ve takılar dahil olmak üzere vücudunuzdaki tüm eşyaları çıkarın. Etkilenen öğelere çıplak elle dokunmamaya veya her öğenin yalnızca küçük bir bölümüne dokunmaya çalışın. Etkilenen eşyaları bir torbaya koyun. Torbalanmış eşyaları başka bir torbaya koyun. Acil durum müdahalesinde bulunanların çantalarla ilgilenmesine izin verin. Durulanmış olsalar bile etkilenen kişileri tekrar yerleştirmeyin. Gözlükler tekrar yıkanabilir ve giyilebilir.
  * Saçınızı ve vücudunuzu 20 dakika boyunca sabun ve suyla yıkayın ve iyice durulayın. Siyanür maruz kalırsa gözlerinizi 5-15 dakika suyla yıkayın. #h#9#h#

  Siyanür zehirlenmesi nasıl teşhis edilir? Organ fonksiyonunuzu ve oksijen seviyenizi kontrol etmek için kan testleri yapılacaktır.

  Siyanür zehirlenmesi nasıl tedavi edilir?
  * Oksijen hücrelerimize oksijen geri ve daha zarar görmesini önlemek için yardım verilecektir. * Siyanür antidotları , siyanürle birleşmek için kullanılacak, böylece vücudunuz idrarınız yoluyla çıkarabilir. * Kömür , yuttuğunuz siyaniti emmek için kullanılabilir.
  Acil bakımı ne zaman aramalı veya 112'i aramalıyım? * Siyanide (siyanür) maruz kaldığınızı düşünüyorsanız veya biliyorsanız.
  * Ani nefes darlığı, göğüs ağrısı veya hızlı bir kalp atışı yaşarsınız. * Baş dönmesi veya bilinç karışıklığınız var. * Nöbet geçirdiniz.

  Bakım anlaşması Bakımınızı planlamanıza yardım etme hakkınız var. Sağlık durumunuz ve nasıl tedavi edilebileceği hakkında bilgi edinin. Hangi bakımı almak istediğinize karar vermek için tedavi seçeneklerini sağlık uzmanlarınızla görüşün. Her zaman tedaviyi reddetme hakkına sahipsiniz. Yukarıdaki bilgiler sadece bir eğitim yardımıdır. Bireysel durumlar veya tedaviler için tıbbi tavsiye olarak tasarlanmamıştır. Sizin için güvenli ve etkili olup olmadığını görmek için herhangi bir tıbbi tedaviyi izlemeden önce doktorunuz, hemşireniz veya eczacınızla konuşun.
  © Copyright IBM Corporation 2019 Bilgileri yalnızca Son Kullanıcının kullanımına yöneliktir ve satılamaz, yeniden dağıtılamaz veya ticari amaçla kullanılamaz. CareNotes®'a dahil edilen tüm resimler ve görüntüler, ADAM, Inc. veya IBM Watson Health'in telif hakkı mülkiyetindedir.
  Daha fazla bilgi Bu sayfada görüntülenen bilgilerin kişisel durumunuza uygulandığından emin olmak için her zaman sağlık uzmanınıza danışın.

  Siyanür Zehirlenmesi Hakkında: Siyanür zehirlenmesi, hidrolize olmuş, verimi veren ve hidrosiyanik asit veren glikozitler içeren siyanojenik bitkilerin yemesinden kaynaklanan otçul hayvanların oldukça yaygın bir hastalığıdır; Hidrojen siyanür ve tuzları, solunması veya yutulması halinde insanlar için son derece zehirlidir.

  Siyanür Zehirlenmesini Tedavi Etmek İçin Kullanılan İlaçlar Aşağıdaki ilaçlar listesi bir şekilde bu durumun tedavisi ile ilgilidir veya bu tedavinin tedavisinde kullanılır.
  * Cyanokit * Hidroksokobalamindir * Nithiodote * Sodyum nitrit / sodyum tiyosülfat * Amil nitrit sodyum nitrat * Sodyum tiyosülfat
  Siyanür zehirlenmesi tedavisi. Soyut, Özet Bu çalışmanın amacı, siyanür zehirlenmesinin tedavisinde beş rejimin etkinliğini değerlendirmekti. Hemodinamik ve solunum fonksiyonlarını kaydetmek için bir seri anestezi uygulanmış erişkin beagle köpekleri kullanıldı ve intravenöz olarak 2,5 mg / kg sodyum siyanid verildi. Sadece siyanür verilen 10 kontrol hayvanı 5 ila 7 dakikada öldü. Aşağıda tarif edildiği gibi tedavi, diğer gruplara siyanid uygulamasından 2 ila 3 dakika sonra verildi. Suni solunum, siyanidin öldürücü etkilerini değiştirmedi veya 10 hayvandan herhangi birinde hayatta kalma süresini uzatmadı. Solunduğunda veya intravenöz yolla verilen amil nitrit, 15 hayvanın hepsinin hayatta kalmasına izin verdi. Sodyum nitrit (20 mg / kg), dimetilaminofenol (DMAP) (5 mg / kg), ve yapay havalandırma olmadan intravenöz olarak verilen hidroksilamin hidroklorür (5 mg / kg) ayrıca% 100 hayatta kalma (15 hayvan) için de izin verdi. Amil nitrit, sodyum nitrit ve sodyum tiyosülfat, intramüsküler olarak verildiğinde etkisizdir (IM) (12 köpeğin 0'ı); Bununla birlikte, IM DMAP (5 mg / kg) ve IM hidroksilamin hidroklorür (50 mg / kg) kalp atış hızını ve kan basıncını arttırdı ve spontan solunumu düzeltti. Bu ilaçlardan herhangi birinin IM dozlarıyla tedavi edilen 15 hayvanın hepsi öldürücü siyanür dozundan sağ çıktı. Bu çalışmaların sonuçları, intravenöz sodyum nitrit, DMAP ve hidroksilamin hidroklorür ve inhalasyon yoluyla amil nitritin, siyanür zehirlenmesinin öldürücü etkilerini tersine çevirmede etkili olduğunu göstermektedir. Kas içi yoldan verildiğinde sadece DMAP ve hidroksilamin hidroklorür etkilidir.

  Siyanür zehirlenmesi nedir? Siyanür zehirlenmesi, siyanür soluduğunuz da, dokunduğunuzda veya yuttuğunuz da gelişen bir durumdur. Siyanür vücudunuzun oksijeni emmesini engelleyen zehirli bir kimyasal gazdır. Oksijen eksikliği organlarınıza zarar verebilir ve hayati tehlike yaratabilir.

  Siyanür nerede ...

  View More
   Gözat 
  0 Like
 • World History
  World History created a new article
  Siyanür ilaçlar - Siyanür Zehirlenmesi ve Tedavisi
  Siyanür ilaçlar - Siyanür Zehirlenmesi ve Tedavisi
  Siyanür zehirlenmesi nedir? Siyanür zehirlenmesi, siyanür soluduğunuz da, dokunduğunuzda veya yuttuğunuz da gelişen bir durumdur. Siyanür vücudun...
  0 Like 0 Comment
  You need to sign in to comment
 • World History
  World History posted a forum topic
  Beyazlayan saçınızı eski rengine döndürme %100 BİLİMSEL
  Ne aradığınızı biliyormusunuz? Beyazlayan saçlarınızı kurtarmak mı yoksa saçlarınızın beyazlaşmasını önlemek mi, saçlarınızın renginin beyazlaştmasını yavaşlatmak mı.
  Sevgili konu araştırmacısı öncelikle uzun bir yazı ile aklınızı kurcalayarak internet'te okumuş olduğunuz bir çok deli saçması bilgilerden biri ile sizi karşı karşıya getirmek istemiyoruz. Vücudunuz da bulunan kıl ve tüylerin belirli etken veya belirsiz etkenlerden dolayı beyazlaşması nedeni ile her gün binlerce insan bir tedavi yöntemi ile çare aramaktadır. Fakat bu okunu girişte söz ettiğimiz gibi ne aradığınıza göre değişmektedir.
  Doğru ifadeleriniz şunlar olabilir mi?Beyazlayan saçlarımı tekrar eski haline geri getirmenin bir yolu var mı.Beyazlayan saçlarımın rengini kurtarabilirmiyim.Saçımın beyazlaşmasını durdurabilirmiyim.Saçımın beyazlaşmasını yavaşlatabilirmiyim.Beyazlayan saç için kalıcı bir çözüm var mı.
  Neden böyle bir ifade biçimi olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, fakat herşeyden evvel bilmeniz gerek bir konu var. İnternet de insanları sitelerine çekebilmek adına siteler kopya veya kendi uydurma bilgilerini bilimsel bir kaç yanlış alıntıyla kesinlik katarak sizlere sunmakta. Fakat istedikleri size faydalı bilgi verme değil sizleri sitelerine çelerek sitelerinde reklam görüntülemesini yükseltmekten, kar amaçlı ürün satmaktan başka birşey değil. Bu siteler Haber siteleri, Tv siteleri, Forum siteleri, Bloklar, Kişisel siteler, E-Ticaret siteleri, Firma siteleri, Pratik bilgi siteleri öyle ki bazı konular hiç alakası olmayan sitelerle karşınıza çıkıyor.
  Youtube gibi video sitelerinde kar amaçlı video sitelerinde hiç bir bilgisi olmayan veya kendi fikirlerini bilimsel fikir olarak önünüze getiren videolarda sözde Prof, doktor, öğretmen, araştırmacı vs kimliklerle sizi kar amaçlı fikirleri ile kendi linkine çekmektedir. Lütfen en doğru bilgiyi doğru adresinden alınız buna örnek vermek gerekirse sağlık konusunda en doğru bilgi aile hekiminiz ve size en yakın hastanede bir doktora görünerek edinmiş olduğunuz bilgi olacaktır.

  Şimdi bu konuda kesin olan bilgiler şu şekilde netleşiyor.1-Saç beyazlaşmasına çözümler neler?Yavaşlatan bazı ilaçlar var olduğu bilinmekte fakat bu ilaçların henüz kesin bir çözüm sunamadığını unutmayın. Sizlerin hormonal, fiziki, genetik bir çok etkensel durumunuz bun ilaçları insandan insana kesinlik oranını çok aşırı düşürmektedir. Bu konuda en doğru yöntem bir hekim denetiminde yapmanız olacak. Kullanacağınız bu ilaçlar farklı bir veya birden fazla sorun yaratabilir, deri, hücre, DNA içerisinde bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu ilaçların hala deneysel aşamalardan tam olarak geçmediğini unutmayın. Bunun yanı sıra çok rağbet gören bu ilaçlar reklamları ile alıcı bulmasından faydalanmak isteyen kişiler bu ilaçların sahtelerini satmaktadır.
  2-Saç beyazlarını durdurmanın bir yolu var mı?Hayır kesin bir yolu yok bu doğal bir süreç olması nedeni ile kesinlik sonucu bulunmamaktadır. Bir çok ilaç ve türevi ürünler satılmaktadır fakat konu hakkında bir hekim görüşü ile başlanması halinde küçük bir ihtimal olasılığınız olabilir bu milyonda bir ihtimal diyebiliriz. Kesin olarak durdurmanın bir yolu yok.
  3-Saçlarımın beyazlaşmasını yavaşlatabilir miyim?Evet bu mümkün hekim kontrolünde ilaç desteği ve sağlıklı beslenme yöntemleri ile bu konuda etkin bir yol izleyebilirsiniz. Genetik yıkım veya doğal yıkım olarak hekiminizin tavsiyeleri ile bu seleksiyonu yavaşlatabilir geciktirme şansınız olabilir. Fakat bu durum çok az kişide mümkün olmayabilir.
  4-Saçlarımın eski rengine döndürebilirmiyim bu şuan için tam anlamı ile kesin bir evet alamasa da yakın zaman içinde bazı çalışmalar farklı kişilerde çözümler alabildiği konuşulmaktadır. Fakat uzun bir süre bu soruya Hayır demek daha doğru muhtemel 2030 bir deney hatası ile erken keşif olmazsa uzun sürebilir ve bu tarihi geçebilir. Bu konuda çok net fikir edinmek için aile hekiminizle görüşerek doğru tedavi yollarını deneyebilirsiniz. Fakat unutmayın kesin net bir çözüm henüz yok. Deney aşamasında deneylerde %51 geçin %10-15 gibi rakamlar alan çalışmalar bazı firmalar tarafından şanpuan, sprey, ilaç olarak satılmaktadır. Bunların bile sahtesi yapıldığını düşünürsek yarasız ve tehlikeli bir ürün edinme olasılığınız daha yüksek olabilir bundan dolayı hekim denetiminde bir tedavi başlatabilirsiniz.
  Konuyu çok uzatmanın sizin aklınızı karıştırmaması adına burada konuyu kapatıyoruz, lütfen hekim denetiminde olmayan bir işlem gerçekleştirmeyin. Satılan ürünlerin bir çoğu uydurma sahte ilaçlar piyasada eczanelerde dahi satılmakta. Sonuç olarak saç beyazlarını durdurmak mümkün değil, yavaşlatmak mümkün, geri döndürme şuan deney aşamaları devam etmektedir. Bunun dışında alacağını tüm bilgiler reklamdan öte bilgi olmayacak. Sizlerin Fiziki, Biyolojik etkenlerinizin testleri sonucu ile hekimleriniz size yardımcı olabilir.

  Bu konuda daha çok yardım almak ve deneyimlerinizi diğer insanlarla paylaşmak adına bir yorum ekleyebilirsiniz.

  Ne aradığınızı biliyormusunuz? Beyazlayan saçlarınızı kurtarmak mı yoksa saçlarınızın beyazlaşmasını önlemek mi, saçlarınızın renginin beyazlaştmasını yavaşlatmak mı.
  Sevgili konu araştırmacısı öncelikle uzun bir yazı ile aklınızı kurcalayarak internet'te okumuş olduğunuz bir çok deli saçması bilgile ...

  View More
   Gözat 
  0 Like
 • World History
  World History posted a forum topic
  Helena Petrovna Blavatsky Kimdir?
  Helena Petrovna Blavatsky Kimdir?
  Yaşamı ve Çalışmasının Bir Kroki
  HP Blavatsky (1831-1891), 19. yüzyılın en olağanüstü ve tartışmalı figürlerinden biriydi. Hayatının, yazılarının ve öğretilerinin dünya düşüncesi üzerindeki etkisi önemli olmuştur. Aşağıda hayatı, çalışması ve yazılarına genel bir bakış yer almaktadır.

  Helena Petrovna BlavatskyHelena Petrovna von Hahn, 12 Ağustos 1831'de Güney Rusya'da Dinyeper Nehri üzerinde bir kasaba olan Ekaterinoslav'da doğdu. Albay Peter von Hahn'ın kızı ve ünlü bir romancı olan Helena de Fadeyev'di. Annesinin yanında, tanınmış bir botanikçi ve yazar olan yetenekli Prenses Helena Dolgorukov'un torunuydu. Annesinin 1842'de erken ölümünden sonra, büyük annelerinin büyükbabasının Saratov'taki evinde dedesi Sivil Vali olarak bulundu.

  Helena istisnai bir çocuktu ve küçük yaşta etrafındakilerden farklı olduğunun farkındaydı. Bazı psişik güçlere sahip olması, ailesini ve arkadaşlarını şaşırtmıştı. Bir keresinde tüm otoriteye karşı sabırsız, ancak çok hassas, birçok yönden yetenekli oldu. Zeki bir dilbilimci, yetenekli bir piyanist ve iyi bir ressam, yarı-kır atların korkusuz bir binicisiydi ve her zaman doğaya yakın. Çok erken yaşta, bir şekilde hizmet ömrüne adanmış olduğunu ve özel bir rehberlik ve korumanın farkında olduğunu hissetti.

  Neredeyse on sekiz yaşındayken, orta yaşlı Nikifor V. Blavatsky, Yerivan İl Vali Yardımcısı, asi bağımsızlık havasında ve muhtemelen çevresinden kurtulma planıyla evlendi. Evlilik, onun için hiçbir şey ifade etmiyordu ve asla tüketilmedi. Birkaç ay içinde babası tarafından sağlanan parayla kaçtı ve Türkiye, Mısır ve Yunanistan'da geniş bir yolculuk yaptı.

  Üstad MoryaYirminci doğum gününde, 1851'de, o zaman Londra'daydı, çocukluktan itibaren psiko-manevi görüşlerinde tanıdığı kişiyle tanıştı - yani Rajput doğumunun Doğu Doğuşu, Mahatma Morya ya da M. Teosofistler arasında sonraki yıllar. Ona kendisi için saklanan eserden bir şey söyledi ve o andan itibaren rehberliğini tamamen kabul etti.

  Aynı yıl, Helena Kanada'ya girdi ve ABD, Meksika, Güney Amerika ve Batı Hint Adaları'nın çeşitli bölgelerinde maceracı seyahatlerinin ardından 1852'de Cape ve Seylon'dan Hindistan'a geçti. Tibet'e girme girişimi başarısız oldu. 1853'te Java aracılığıyla İngiltere'ye döndü. 1854 Yazında, yine Amerika'ya gitti, Rockies'i muhtemelen kapalı bir vagonda bir göçmen karavanıyla geçerek tekrar Amerika'ya gitti.

  1855'in sonlarında, Japonya ve Boğazlar aracılığıyla Hindistan'a gitti. Bu yolculukta Tibet'e, okçuluk eğitiminin bir parçası olan Usta ile birlikte Keşmir ve Ladakh üzerinden girmeyi başardı. 1858'de Fransa ve Almanya'daydı ve aynı yılın sonbaharının sonunda Rusya'ya döndü ve kız kardeşi Vera ile kısa süre Pskov'da kaldı. 1860'tan 1865'e kadar Kafkasya'da yaşadı ve seyahat etti, kendisini gizli güçleri üzerinde tam kontrol altına alan ciddi bir fiziksel ve psişik kriz yaşadı. 1865 sonbaharında tekrar Rusya'dan ayrıldı ve Balkanlar, Yunanistan, Mısır, Suriye ve İtalya ve diğer yerlerden yoğun bir şekilde geçti.

  Usta Koot Hoomi1868'de Hindistan'dan Tibet'e geçti. Bu yolculukta HPB, Usta Koot Hoomi (KH) ile ilk defa karşılaştı ve Küçük Tibet'teki evinde kaldı. 1870'in sonlarında Kıbrıs ve Yunanistan'a geri döndü. Mısır'a başlarken, 4 Temmuz 1871'de Spetsai adası yakınlarında gemi kazasına uğradı; boğulmaktan kurtulduktan sonra kısa sürede başarısız olan bir Societe Spirite kurmaya çalıştığı Kahire'ye gitti . Orta Doğu'dan daha fazla seyahat ettikten sonra, kısa bir süre için Temmuz 1872'de Rusya'nın Odessa kentindeki akrabalarına geri döndü. 1873 Baharında, Helena'dan Öğretmenine Paris'e gitmesi ve ondan doğrudan emir alması talimatı verildi. New York'a 7 Temmuz 1873'te indiği yere gitti.

  HP Blavatsky, kırk iki yaşındaydı ve birçok alışılmadık manevi ve gizli güçlere sahipti. Mahatmaların görüşüne göre, dünyaya yeni bir sunum sunmak için, sadece eskilere dayanan Theosophia'yı özetlemekle birlikte, akıllarında bulundukları iş için en uygun araçtı.“Dinlerin büyük ve küçük olan gerçek gövdesi, ana ağacın dalları olarak olduğu,“ Asırlarca nesiller tarafından sınanmış ve doğrulanmış, birikmiş Çağlar Bilgeliği… ”. Görevi, bir yandan Hristiyan İlahiyatının yerleşik inançlarına ve dogmalarına, diğer yandan da günümüz biliminin eşit derecede dogmatik materyalist görüşüne meydan okumaktı. Bununla birlikte, yakın zamanda, iki yönlü zihinsel tahkimat setinde bir çatlak ortaya çıkmıştı. Bu, Maneviyatçılıktan kaynaklandı, sonra Amerika'yı süpürdü. Helena'nın kendi sözlerinden alıntı yapmak için: "Ben fenomenleri ve gerçeklerini kanıtlamak ve ruhsal ruhaniyet teorisinin yanlışlığını göstermek için gönderildim."

  Yarbay Henry S. Olcott1874 Ekim'inde, HPB, İç Savaşı sırasında önemli bir üne sahip olan sterlini olan bir adam olan Albay Henry Steel Olcott ile Öğretmenleri ile temasa geçti. New York. Ayrıca gelecekteki Theosophical eserinde benzersiz bir rol oynayacak olan genç bir İrlandalı Avukat William Quan Judge ile tanıştı.

  7 Eylül 1875'te, bu üç önde gelen şahsiyet, diğerleriyle birlikte, Teosofinin eski öğretilerini veya başkalarının ruhsal temeli olan İlahi ile ilgili Bilgelik'i tanıtmak için seçtikleri bir toplum kurdu. Neo-Platonizm, Gnostisizm ve Klasik dünyanın Gizem Okulları gibi geçmişin büyük hareketleri. Başkan-Kurucu Albay Olcott'un Açılış Adresini, Topluluğun kuruluşunun resmi tarihi olarak kabul edilen bir tarih olan 17 Kasım 1875 tarihinde teslim edildi. Kurucular, kısa bir süre sonra, daha açık bir şekilde, “Evreni yöneten yasaların bilgisini toplamak ve yaymak” gibi genelleştirilmiş bir hedef beyanından başlayarak, daha açık bir şekilde ifade ettiler.

  1. Irk, inanç, cinsiyet, kast veya renk ayrımı yapmadan Evrensel İnsanlığın Kardeşliği'nin çekirdeğini oluşturmak.
  2. Karşılaştırmalı Din, Felsefe ve Bilim çalışmalarını teşvik etmek.
  3. Açıklanamayan Doğa yasalarını ve insanda gizli olan güçleri araştırmak.

  1877 Eylül'ünde, HP Blavatsky'nin ilk anıtsal eseri Isis Unveiled'in New York'taki JW Bouton tarafından yayınlanan, ilk baskısının bin kopyalarını sattığı HP Blavatsky'nin ilk anıtsal eseri Isis Unveiled'in yayınlanması üzerine güçlü bir etki yaratıldı. on gün. New York Herald Tribune benzer ifadelerle konuşan diğer birçok gazete ve dergilerde "yüzyılın olağanüstü yapımları" biri olarak çalışmalarını değerlendirmiştir. İsis Açıklandı Altın bir iplik olarak işlenen gizli öğretilerin fonunda Okült Bilimler'in tarihi, kapsamı ve gelişimi, Sihrenin doğası ve kökeni, Hristiyanlığın kökleri, Hristiyan Teolojisinin hataları ve yerleşik ortodoks biliminin yanlışlıkları ana hatlarıyla belirtilir. Geçtiğimiz yüzyıllar boyunca, her şimdi ve sonra son iki bin yıllık çeşitli mistik hareketlerde yüzeye çıkarak.

  8 Temmuz 1878'de, HP Blavatsky, çeşitli gazetelerde tanıtım alan bir etkinlik olarak ABD vatandaşı olarak vatandaşlığa alındı. Aynı yılın Aralık ayında, HP Blavatsky ve Albay Olcott, Hindistan üzerinden İngiltere'den ayrıldı.

  1879 Şubat'ında Bombay'e vardıklarında, Teosifik Merkezlerini o şehirde kurdular. İnmeden kısa bir süre sonra , Allahabad'ın Öncüsü olan Hükümet Belgesi Editörlerinden Alfred Percy Sinnett ile irtibata geçildi . Bu temas çok geçmeden çok önemli olduğunu kanıtladı.

  Kuzeybatı Hindistan'ı gezdikten sonra, Kurucular Bombay'a geri döndü ve 1879 Ekim ayında, ilk Teosofik Dergisi The Theosophist (halen yayınlandı), HP Blavatsky ile Editör olarak başladı. Daha sonra toplum hızlı bir büyüme yaşadı ve hem Hindistan'da hem de başka yerlerde çok dikkat çekici insanlar çekti.

  Mayıs-Temmuz döneminde, 1880, Kurucular bir süre, Budizm'in canlanmasını teşvik etmek için daha sonra yaptığı çalışmaların temellerini attılar. Her ikisi de "Pancha Sila" aldı veya resmen Budistler oldu.

  Alfred Percy Sinnett1880 Eylül ve Ekim aylarında, HPB ve Albay Olcott, Kuzey Hindistan'daki Simla'daki AP Sinnett ve karısı Sabır'ı ziyaret etti. Öğretilerinde Sinnett ciddi ilgi ve Teosofi Cemiyeti'nin çalışmaları Sinnett yazdığı bu yazışmalar itibaren Derneği, Mahatmaların KH ve M. sponsor edildi Sinnett ve iki Üstadlar arasındaki yazışma yoluyla iletişim kurmayı HP Blavatsky istendiğinde Gizli Dünya ( 1881) ve her ikisi de Theosophy'ye halkın çıkarını sağlamada muazzam bir etkiye sahip olan Ezoterik Budizm (1883). Mahatmas'ın Sinnett'in sorularına verdiği cevaplar ve açıklamaları 1880'den 1885'e kadar mektuplarında somutlaştırıldı ve 1923'te yayınlandı.Mahatma, AP Sinnett'e mektup yazdı . Bu Öğretmenler orijinal mektuplar British Library korunur onlar Nadir Elyazmaları Bölümü'nde özel izniyle görüntülenebilir.

  Mayıs 1882'de Hindistan'ın güneyinde Adyar'da Madras'ın yakınında büyük bir mülk satın alındı ​​ve Teosofya Karargahı yıl sonunda oraya taşındı. Bu merkez çok geçmeden dünya çapında bir faaliyetin yayılma noktası oldu. Madam Blavatsky ve Albay Olcott, çeşitli ilçelere geziler düzenledi, Şubeler kurdu, ziyaretçiler aldı, sorgulayıcılarla muazzam bir yazışmalar yaptılar ve Dergilerini, asıl amacı parçaya duyulan ilgiyi canlandırmak olan en değerli ve bilimsel materyallerle doldurdular. Hindistan'ın kendi eski kutsal manevi değerinde.

  Bu süre zarfında Albay Olcott, 1884 Şubat ayına kadar yaygın mezmerik iyileşmelerle uğraşırken, Londra'ya İngiliz Hükümeti'ni Seylon Budistleri (Sri Lanka) adına itiraz etmek için istifa etti. HP Blavatsky, sağlık durumu oldukça zayıfken, onunla Avrupa'ya gitti.

  1878'de HP BlavatskyParis ve Londra'da yaklaşık beş ay kaldıktan sonra, HPB 1884 Yaz sonu ve sonbaharında Almanya'nın Elberfeld kentindeki Gebhard ailesini ziyaret etti ve ikinci çalışmasını The Secret Doctrine'ı yazmakla meşguldü .

  Bu arada, Alexis ve Emma Coulomb (Adyar'daki çalışanlarından ikisi) tarafından şiddetli bir saldırı başladı. Durumun ayrıntılarını öğrenmek için 21 Aralık 1884'te Adyar'a döndü. Çifti dava etmek istedi, zaten Adyar'dan psişik fenomenlerin sahte sahtekarlık üretimiyle ilgili brüt iftiralarından dolayı işten çıkarıldı. Ancak HPB, önde gelen TS üyelerinden oluşan bir Komite tarafından reddedildi ve Karşılıklı Toplum Sekreteri olarak istifa etti. 31 Mart 1885'te, hiçbir zaman Hindistan toprağına geri dönmek için Avrupa'ya gitti.

  Coulomb saldırısının daha sonra kanıtlandığı gibi hiçbir şekilde sağlam bir temeli yoktu. HP Blavatsky tarafından yazılmış olduğu iddia edilen sahte ve kısmen sahte mektuplara dayanarak çeşitli türlerdeki sahte psişik olayları düzenlemeye yönelik talimatlara dayanıyordu. Madras'taki bir Hıristiyan misyoner dergisi, bu mektupların en suçlayıcı kısımlarını yayınladı.

  Bu arada, Psikolojik Araştırmalar Derneği (Londra), Madam Blavatsky'nin iddialarını soruşturmak için özel bir komite atadı. Ardından Aralık 1884'te, bu SPR komitesinin bir üyesi olan Richard Hodgson, Coulombs'un iddialarını araştırmak ve soruşturmak için Hindistan'a geldi. Hodgson'un bulgularına dayanarak, SPR komitesi Aralık 1885'teki son raporunda Madame Blavatsky'yi "tarihteki en başarılı, ustaca ve ilginç sahtekârlardan biri" olarak nitelendirdi. Bay Hodgson da, Madam Blavatsky'yi Rus casusu olmakla suçladı. Bu "SPR-Hodgson" Raporu, HP Blavatsky'ye yapılan müteakip saldırıların, sahtekârlıklarına, Üstatlarının bulunmamasına ve Teosofinin değersizliğine ilişkin temeli olmuştur.

  1963 yılında Adlai Waterman (Walter A. Carrithers, Jr.'ın takma adı), “ Ölüm Yarışı : Madam Blavatsky hakkındaki“ Hodgson Raporu ” başlıklı çalışmasında , Hodgson'un Madame Blavatsky'ye karşı yaptığı itirazları analiz etti ve reddetti. Hodgson'un HPB'ye karşı suçlamalarından bazılarının daha fazla reddedilmesi Vernon Harrison'ın HP Blavatsky ve SPR adlı kitabı : 1885 tarihli Hodgson Raporunun İncelenmesi .

  Bu kısır saldırının HP Blavatsky'nin sağlığı üzerinde en olumsuz etkisi oldu. Hindistan'ı Avrupa'dan terk eden önce İtalya'ya sonra Ağustos 1885'te Almanya'nın Würzburg kentinde The Secret Doctrine'da çalıştı . Temmuz 1886’da Belçika’nın Ostend kentine taşındı ve 1887 Mayıs’ında İngiliz Teosofistlerin davetiyesinde Londra’nın Yukarı Norwood şehrinde küçük bir eve taşındı.

  İngiltere'ye geldikten sonra, Teosofi faaliyetleri hemen hızla hareket etmeye başladı. Blavatsky Köşkü kuruldu ve Teosofik düşünceleri duyurmaya başladı.

  HP Blavatsky'nin Theosophist'in kontrolünü neredeyse tamamen kaybettiği gibi , Eylül 1887'de Lucifer , başlık sayfasında belirtildiği gibi "karanlığın saklı şeylerini aydınlatmak için" tasarladığı bir kurdu . Yine aynı ayda, HPB Londra, Holland Park, 17 Lansdowne Road'a taşındı.

  HPB, 1888 yılının Ekim-Aralık aylarında iki büyük ciltte nihayet tamamlanan ve yayınlanan büyük eserini yazmaya devam etti. Yazının transkripsiyonu ve düzenlenmesi konusundaki saygın yardımcıları, maddi destekleri de çok büyük olan Bertram Keightley ve Archibald Keightley idi. .

  Gizli Doktrin, 2 cilt, 1888Gizli Doktrin , HP Blavatsky'nin edebi kariyerinin taçlandıran başarısıydı. Cilt I, esas olarak Evrenin evrimi ile ilgilidir. Bu hacmin iskelet oluşur çevrilmiş yedi BENDLERİN, Dzyan Kitabı Ayrıca, bu hacimde HPB göre yorum ve açıklamalarla birlikte, büyük din ve dünya mitolojilerinde yer alan temel sembolleri genişletilmiş aydınlatılmasıdır. İkinci cilt,insanlığın evrimini tanımlayan Dzyan Kitabı'ndan bir dizi Stanza içerir.

  Yine 1888 Ekim'inde, Madame Blavatsky, özel öğrenciler tarafından Ezoterik Felsefenin daha derin çalışılması için Teosofi Cemiyeti'nin Ezoterik Bölümünü (veya Okulu) oluşturdu ve üç ES Talimatını yazdı .

  1891'de James Pryse ve GRS Mead ile HP Blavatsky
  1889'da HP Blavatsky , "Teosofi Topluluğun kurulduğu çalışma için Etik, Bilim ve Felsefenin Soru-Cevapı biçiminde açık bir İfade " ve Teorik Cemiyet'in adında bir adanmışlık mucizevi cevheri olan Theosophy'nin Anahtarını yayınladı . Doğu'daki eğitimi sırasında yürekten öğrendiği bir Doğu kutsal kitabından, Altın Kıymetler Kitabı'ndan çevrilen seçilmiş alıntıları içeren Sessizliğin Sesi .

  Temmuz 1890'da HPB, Londra'daki St. John's Wood, 19 Avenue Road'da Theosophical Society Avrupa Merkezini kurdu. Bu adresten HP Blavatsky, 8 Mayıs 1891'de, İngiltere'de şiddetli bir grip salgını sırasında öldü ve kalıntıları, Sokingey'deki Woking Crematorium'da yakıldı.

  Yazıları ve öğretilerinin geçmişine, yaşamına ve karakterine, görevine ve gizli güçlerine karşı, HP Blavatsky, zamanla Batı medeniyetinin en büyük Okültisti ve Trans-Himalaya Kardeşliği'nin doğrudan bir temsilcisi olarak tanınmaya mahkumdur. adepts.

  Helena Petrovna Blavatsky Kimdir?
  Yaşamı ve Çalışmasının Bir Kroki
  HP Blavatsky (1831-1891), 19. yüzyılın en olağanüstü ve tartışmalı figürlerinden biriydi. Hayatının, yazılarının ve öğretilerinin dünya düşüncesi üzerindeki etkisi önemli olmuştur. Aşağıda hayatı, çalışması ve yazılarına genel bir bak ...

  View More
   Gözat 
  0 Like
 • World History
  World History uploaded 1 new photo to Akış kanalı resimleri album
  HP Blavatsky Rus kökenli Occultist ve Theosophical Society'nin kurucu ortağı olan Helena Petrovna Blavatsky (1831-1891), şaşırtıcı bir nitelikte psişik güçler sergiledi ve Tibet ve Hindistan'da yaşayan çok gelişmiş Üstatlarla kişisel temaslarını iddia etti. İyi düzenlenmiş bir metafizik ve ezoterik lore öğrencisi, Doğu dinleri, felsefeleri ve mitolojileri hakkında daha fazla Batı bilgisini teşvik etti. Madam Blavatsky'nin ana eserleri ( İsis Açıklandı , Gizli Doktrin , Teosofinin Anahtarı ve Sessizliğin Sesi ), gizli ve Teorik edebiyatta klasik olarak kabul edilir. HP Blavatsky Rus kökenli Occultist ve Theosophical Society'nin kurucu ortağı olan Helena Petrovna Blavatsky (1831-1891), şaşırtıcı bir nitelikte psişik güçler sergiledi ve Tibet ve Hindistan'da yaşayan çok gelişmiş Üstatlarla kişisel temaslarını iddia etti. İyi düzenlenmiş bir metafizik ve ezoterik ... See more
  Menekşe ĞEDİKLİ likes this
  1 Like 0 Comment
  You need to sign in to comment
 • World History
  World History liked their photo
  uploaded 1 new photo to Akış kanalı resimleri album
  Brezilya :Güney Amerika'da bir ülke

  Para birimi: Brezilya reali Trend

  Başkent: Brasília

  Telefon kodu: +55

  Kıta: Güney Amerika

  Nüfus: 207,7 milyon (2016) Dünya Bankası

  Resmi dili: Portekizce
  World History likes this
  1 Like 0 Comment
  You need to sign in to comment
 • World History
  World History created a new article
  Teknolojiyi Daha İyi Anlamanıza Yardımcı Olacak 5 Nöral Ağ Kullanım Vakası
  Teknolojiyi Daha İyi Anlamanıza Yardımcı Olacak 5 Nöral Ağ Kullanım Vakası
  Yapay Zeka Teknolojiyi Daha İyi Anlamanıza Yardımcı Olacak 5 Nöral Ağ Kullanım Vakası  Her gün, oldukça gelişmiş yapay si...
  Zeynep GÜLPERİ likes this
  1 Like 0 Comment
  You need to sign in to comment
 • World History
  World History posted a forum topic
  Kalıcı Bağlantı [ Permalink ]
  Kalıcı Bağlantı (Permalink)
  Tanım - Kalıcı Bağlantı (Permalink) ne anlama geliyor?
  Kalıcı bir link (permalink), okuyucuları daima aynı...
   Gözat Replies: 1 
  0 Like
 • World History
  World History created a new article
  Erdoğan, AKP'nin seçim manifestosunu açıkladı
  Erdoğan, AKP'nin seçim manifestosunu açıkladı
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP kongresinin yapılacağı Sinan Erdem Spor Salonu'nda konuşmaya başladı. Erdoğan konuşmasında T...
  Zeynep GÜLPERİ likes this
  1 Like 0 Comment
  You need to sign in to comment
 • World History
  World History posted a forum topic
  Ok.ru’dan Video İndirmek [ÇÖZÜM]
  Ok.ru Prpgramsız Video İndirme
  Ok.ru'ya yüklenen bir filmi veya videoyu indirdiğinizde, ilk öneri web siteniz olacak, ancak size herhangi bir program olmadan videoyu el ile nasıl indireceğinizi, bu siteye bir alternatif olarak göstereceğim; bu siteye, belirli güvenlik nedeniyle her videoda çalışmıyor. nedenler.
  Yöntem çok basittir, indirmek istediğiniz video sayfasını açarsınız ve URL adresini adres satırına eklersiniz. Daha sonra, videonun oynat düğmesini tıkladıktan sonra videoyu sağ tıklayıp videoyu kaydedebilirsiniz. Link örneği aşağıda;
  url'nin önceki sürümü
  https://ok.ru/live/288098099012
  Url'de sonraki
  https://m.ok.ru/live/288098099012

  Video oynat düğmesini tıkladıktan sonra video oynat düğmesini tıklamayı ve videoyu kaydetmek için videoyu sağ tıklamayı unutma.


  Kaynak
  Online İNDİRME Linki

  Program
  Windows Exe,script,Soft yükleme

  Medya Desteği


  Ok.ru Prpgramsız Video İndirme
  Ok.ru'ya yüklenen bir filmi veya videoyu indirdiğinizde, ilk öneri web siteniz olacak, ancak size herhangi bir program olmadan videoyu el ile nasıl indireceğinizi, bu siteye bir alternatif olarak göstereceğim; bu siteye, belirli güvenlik nedeniyle her videoda çalışmıyo ...

  View More
   Gözat 
  Whordark likes this
  1 Like
 • World History
  World History posted a forum topic
  Nükleer Pil Projesi
  Surrey Üniversitesi'ndeki nükleer fizik uzmanları, geleneksel bir pil ile karşılaştırıldığında milyon kat daha fazla enerjiyi paketleyerek taşınabilir güç kavramını devrim yapabilen bir "nükleer pil" araştırması geliştirmeye yardımcı oldular.
  Surrey Üniversitesi'nde yayımlanan bir araştırmada, yüklü parçacıkları özel bir depolama halkasında yakalayarak uzmanlar,Bi-212 dengesiz bir bizmut izotopu'nun temel yapısını nasıl anladığımız konusunda çok uzun süredir var olan bir problemi çözmüşlerdir ve potansiyel çok kapsamlı sonuçlar doğurmaktadır.


  Profesör Phil Walker, Üniversitenin Fizik Bölümü'nden şunları söyledi:
  "Yeni anlayış bizi deneyin bir sonraki adımına yönlendiren nükleer teoriye güven veriyor. Bunun, uzun vadede, yakalanan nükleer enerjiyi kontrol etme ve talep üzerine enerjiyi serbest bırakma kabiliyetine yol açabileceği umuluyor. "
  Bizmut iyonlarını bir saklama halkasında yakalamak, tuzağa düşmüş enerji durumunu doğrudan gözlem altında tutarak önceki teorik tutarsızlığı çözdü. Şimdi, teori, bu izotopun diğer özelliklerini tahmin etmek için güvenilir bir şekilde kullanılabilir ve bu, nükleer pil konseptinin kilidini açmak için bir anahtar olan tuzak enerjiyi serbest bırakmanın olası yollarını önerir.
  Almanya'nın Darmstadt kentinde bulunan GSI hızlandırıcı laboratuvarında çalışan uluslararası bir bilim adamı ekibi, Bi-212 izotopuyla ilişkili, uzun süren bir heyecanlı durumu veya enerji tuzağını inceledi.
  Bizmut iyonları, yüksek enerjili nükleer çarpışmalarla yaratıldı ve bir seferde birkaç dakika dolaştırıldıklarında bireysel iyonların gözlemlendiği GSI saklama halkasına odaklandılar. Bu yeteneği - bireysel yüklü atomları uzun süre gözlemlemek - dünya çapında GSI depolama halkasına benzemektedir ve malzemelerin temel özelliklerine ilişkin bir dizi bilimsel araştırma başlatmaktadır.

  Surrey Üniversitesi'ndeki nükleer fizik mühendislerinin geliştirdiği nükleer piller ise stronsiyumun aksine nikel-63 izotopu içerdiği için eski nesillere göre daha güvenli olduğu açıklıyorlar. pillerin yapı malzemesi olan nikel-63’ün, doğal ortamda az bulunuyor olması nedeni ile proje devamlılığı kararsız durumda. Bilim araştırmacıları nikel-62 izotopunu nükleer santrallerde zenginleştirip kimyasal işlemden geçirerek nikel-63’e dönüştüre bilmesi sorunu ortadan kalkması bekleniyor.

  Surrey Üniversitesi'ndeki nükleer fizik uzmanları, geleneksel bir pil ile karşılaştırıldığında milyon kat daha fazla enerjiyi paketleyerek taşınabilir güç kavramını devrim yapabilen bir "nükleer pil" araştırması geliştirmeye yardımcı oldular.
  Surrey Üniversitesi'nde yayımlanan bir araştırmada, yüklü ...

  View More
   Gözat 
  Whordark likes this
  1 Like

Rate

Your rate:
Total: 5 (3 rates)
'':
fade
slide
Rating: