Loading...
 
en

90'lar Yeşil ÇamYeşil Çamda 90'lar (Büyük Tuzak)

Bunlara iyi bakın. Ortada büyük bir tuzak vardı. 
Bu ve daha birçok artisi yıllarca izledik. Çok iyi insanlar sanıp sempati besledik. Gerçek fikir dünyalarını, ideolojilerini hiç bilmedik. Hiç belli etmediler. Ta ki Erdoğan gelene kadar.

Hepsi bir anda deşifre oldu. Bir anda nasıl bir İslâm düşmanı olduklarını açıkça söylemeye başladılar. Yıllarca kazandıkları halkın sempatisini kaybetme riskine rağmen bunu söylediler. Nasıl bir tehlike görmüşlerdi ki kendi niyetlerini, düşüncelerini deşifre ettiler? Önemli olan burası.

Tuzak çok büyüktü. İlk önce iyi insanlarmış gibi filmlerde halkın karşısına çıkarıldılar. Aslında milletin içine döşenmiş birer mayındı bunlar. Kemalist hegemonya tehlikeye girdiğinde önce bunlara görev verilip isyan etmeleri sağlanıyordu. Siz onların sadece Ak Parti ve Erdoğan'a mı muhalif olduğunu sanıyorsunuz? Değil. Onlar İslam'a muhalif, karşı.

 

Bu ülkede öyle bir algı inşa ettiler ki, solcu ve Kemalist olmayandan sanatçı ve aydın olamaz. Bu algı ile sanat ve aydınlığı kendi tekeline aldılar. Sanat dünyasına sol ve Kemalistler hâkim oldu. Sebep? Bu ülkedeki insanların zihni %70 oranında sanatçı denilen insanlar tarafından yönlendirilir.

 

Erdoğan ile beraber altarnatif sağ ve İslami bir sanat ve aydın topluluğu oluşturuldu. Sağ ve İslam ekolünün tarih anlayışı güçlendirildi. Bu yüzden yıllarca sempatiyle izlediğimiz sanatçılar, artisler bir tehlikenin geldiğini anladılar ve meydana çıkıp kendilerini, niyetlerini deşifre ettiler. Sanatı filmi bırakıp İslam'a olan tüm kinlerini kustular. Tabi bu sanatçı ve artisi koordine edenleri hiç görmedik.
Erdoğan, bunların gerçek yüzünü deşifre eden adam oldu. Yoksa asla anlayamayacaktınız...
Lafeth Lapetus


Share:
Previous post     
     Blog home

The Wall

No comments
You need to sign in to comment
''سْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِاارَّحِيم''