Loading...
 
tr
SEO
Erkek 41 y.o.
CEO
8%
İlginç kullanıcı mı? Bu ek verilerle bu kullanıcı hakkında kendi sonuçlarınızı oluşturun:
Kimseyi engellemedi ya da engellemedi.
238 arkadaşlık isteği aldı ve 40 kabul etti. 198 'i yok saydı ve gözetimsiz olarak bekleyen 0 var.
164 arkadaşlık isteği gönderdi ve 164 kabul etti. 0 göz ardı edildi ve henüz 0 cevapsız kaldı.

Arkadaşlar

Serkan BEKİROĞULLARI
Bilişim ve Teknoloji
Penguen Tasarım VİP
Astroloji
World History
Gülizar Akşahin
Necati Şaşmaz
Özgü Namal
Dursun Topcu
Orhan Yanık
EMİN KARIŞAN
Hüseyin cenk
Bill Watzmanescu
Kai Vaidyaez
Mert
mehmet mengüç
Engin Arayis
Sinan Uzun
Mert karaataş
Simayaliye
Sevgi basık
emre gökdemir
emre gökdemir
B.Söylemez
Mustafa Erbas
Sefa açık
Soner Kırtıl
Maksume sultan
Okan BÜYÜKÇELEBİ
Hüseyin YILMAZ
Hakan temizel
Hasan akkurt
Alikemal Akyasan
Alper Aslanoğlu
Berkay kaya
Müge Anlı
Gönül Dağı
Ebubekir aktaş
Anıl Yıldız
Neşet Altın
Ferid Uluçınar
Mehmet Ilhan
Yuliyan Aleksiev
Neyfel Kahramaner
Hayrettin Karaoğuz
Giyim İlanları
Umut Can
Kara Poyraz
Ramazan tekiş
Ülkü Cantürk
Sotnikova Svetlana
Betül Su
Mehmet Bozkurt
Mehmet Bozkurt
Maşallah Atiş
HasanAkkoyun
Ahmet Furuncu
Sinan Timur
Emre Öztürk
Sevda Yazar
Klinik Danışman
Sevda Gülcan
Erkan sayan
Ümit abaylı
Serhat Arslan
Emin Yaman
Joychen Gersava Cabrera
Ikidamla Gözyaşı
Resul kurnaz

Haber Kaynağı

 • SEO CEO
  SEO Yeni form yayınladı
  Backlink Geri Bağlantılar Oluşturma Kılavuzu - SEO
  Backlink Geri Bağlantılar Oluşturma Kılavuzu - İleri seviye SEO Kursu.

  Gelir ortaklığı sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmek ve başarısını sağlamak için sadece etkileyici içeriğe sahip olmak ve web sitenizi iyi optimize etmek yeterli değildir.


  Güçlü geri bağlantılar oluşturmanız da çok önemlidir. Google dostu ve kaliteli backlinkler oluşturmanız için hazırladığımız bu rehber ile sitenizin görünürlüğünü artırabilirsiniz.

  NE ÖĞRENECEKSİNİZ:

  •    * Backlink nedir ve web siteleri için neden bu kadar önemlidir?
  •    * Backlink'in kaliteli olup olmadığı nasıl anlaşılır?
  •    * Backlink geliştirirken hangi stratejileri kullanabilirsiniz?


  Satış ortaklığı bloglarının ve sitelerinin Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması başarılı olması için çok önemlidir. Bu nedenle, yalnızca yüksek kaliteli içerik oluşturmak ve sitenizin SEO'sunu sayfa içi optimizasyon ile geliştirmek yeterli değildir.  Ayrıca sayfa dışı optimizasyona da dikkat etmelisiniz. Bunu “bağlayarak” yapabilirsiniz. Diğer sitelerin web sitenize bağlantı vermesini sağlayarak daha fazla kişiye ulaşabilir ve web sitenizin Google sıralamasını yükseltebilirsiniz.


  Bu yazıda aşağıdaki soruları cevaplayacağız:


  1.    * Geri bağlantı nedir?
  2.    * Web sitenizin başarılı olması için bu tür bağlantıları almak neden önemlidir?
  3.    * En kolay backlink kurma yöntemleri nelerdir?
  4.    * Google tarafından cezalandırılmamak için hangi hatalardan kaçınmalısınız?


  Backlink nedir?

  "Geri bağlantı", tıklandığında sizi bir web sitesinden diğerine götüren sıradan bir köprüdür. Bir geri bağlantı, esasen A web sayfasından B web sayfasına bir referanstır. Burada ilgilendiğimiz geri bağlantı türleri, A web sayfasının web yöneticisinin bir bağlantı yoluyla web sayfasının içeriğini bir bağlantı yoluyla bir siteyle ilgilenen ziyaretçilerine önermesini sağlayan geri bağlantılardır. belirli konu.
  Geri bağlantılar, web sitesinin alaka düzeyini belirlemede Google'a yardımcı olur. Daha önce de söylediğimiz gibi, geri bağlantı, bir web sitesinin başka bir web sitesini önermesidir. Bu nedenle, yüksek kaliteli içeriğin güvenilir bir göstergesidir.
  Çoğu zaman, web sitesi yöneticileri, okuyucularına değer ve faydalar katan içeriğe sahip web sitelerine bağlanır. Bu nedenle güvenilir ve kaliteli web sitelerinden alınan geri bağlantılar Google için çok önemlidir.
  Bu tür geri bağlantıları almak, sitenizin daha üst sıralarda yer almasına kesinlikle yardımcı olacaktır. Aslında, yıllar boyunca web sitenize verilen tüm kaliteli geri bağlantılar, daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır. Ancak bu belirsiz sürecin meyve vermesi uzun zaman alabilir.
  Bu durumda ihtiyacınız olan sihirli değnek “bağlantı kurma”dır. Web sitenize geri bağlantı verecek kaliteli ve uygun siteleri aktif olarak arayarak arama sonuçlarındaki konumunuzu iyileştirebilirsiniz. Bağlantı kurma, sayfa dışı SEO optimizasyonunun bir parçasıdır.
  Ancak bağlantı kurmanın önemli bir parçası, bağlantılarınıza net ve hedefli bir “bağlantı metni” eklemek için zaman ayırmaktır. Bu bağlantı metni, bağlantının hedefini metin biçiminde açıklar.
  Bağlantı metinleri, hedef web sitesinin içeriğini mümkün olan en iyi şekilde tanımlamalıdır. Bunu sağlayabilirseniz, web sitesinin potansiyel ziyaretçileri, bağlantının arkasındaki içeriğin ne olduğunu hızlı bir şekilde anlayabilir. Bağlantı metinleri ile arama motoru tarayıcıları, bağlantının arkasındaki içeriğin arama sorgusundaki konuyla alakalı olup olmadığına daha kolay karar verebilir.  Ancak, arama motorlarından ceza almamak için bağlantı metninin “doğal” olduğundan kesinlikle emin olmalısınız. Örneğin, yalnızca "buraya tıklayın" gibi bağlantı metni kullanmayın.
  Metinleri sabitlemek için ideal yaklaşım zamanla değişir. Yakın zamana kadar benimsenen yaklaşım, “İstenen anahtar kelimeyi bağlantı metni olarak kullanan daha fazla geri bağlantı, daha iyi” idi.
  Günümüzde “doğal” ve farklı çapa metinleri kullanmak, orta ve yüksek görünürlükteki web sitelerinden yüksek kaliteli geri bağlantılar almak daha önemlidir.  Çok sayıda bağlantıya sahip olmak, geri bağlantı stratejinizin iyi olduğu anlamına gelmez. Ana şey, aldığınız geri bağlantıların yüksek kalitede olmasıdır.
  Günümüzde, çok sayıda düşük kaliteli gelen bağlantı toplayan web siteleri, "spam bağlantı" için şüpheli hale gelebilir ve arama motoru sağlayıcıları tarafından cezalandırılabilir.  Hatta ciddi durumlarda söz konusu sitenin Google'ın arama dizininden kaldırılmasına neden olabilir. Bu nedenle, bağlantı kurmanın doğal gelişimine odaklanmak çok daha önemlidir.


  Bir Backlink'in Yüksek Kaliteli Olduğu Nasıl Anlaşılır?


  Etkili bir şekilde geri bağlantı oluşturmak için birçok strateji vardır. Bunları bu makale boyunca inceleyeceğiz. Ama önce, kaliteli bir backlinki neyin oluşturduğuna ve backlinkleri iyi veya kötü yapan ön koşulları nasıl anlayabileceğinize bir göz atalım.
  Geri bağlantılar, ziyaretçileri bir web sitesinden diğerine yönlendirdiğinden, bağlantı verdiğiniz web sitelerinin hedef kitlenize uygun bir tema ve içeriğe sahip olduğundan emin olmalısınız.
  Konunun alakalı olması çok önemlidir. İçeriği alakalı olmayan web sitelerinden çok sayıda geri bağlantı alırsanız, bu, Google ve diğer arama motoru sağlayıcılarının gözünde doğal olmayan bir geri bağlantı profiline işaret edebilir.
  Ayrıca backlinkin hedeflendiği web sitesindeki bilgilerin alakalı olmasının yanı sıra güncel ve güncel olması gerekir. Artık Google ve diğer şirketler, web sitesi içeriğinin belirli bir konuyla ne kadar alakalı olduğunu giderek daha fazla anlıyor.
  Yüksek kaliteli bir geri bağlantı olduğunu gösteren bir diğer önemli kriter, söz konusu bağlantının şu iki kategoriden birine girip girmediğidir: DoFollow veya NoFollow. Doğal bir geri bağlantı profili genellikle hem NoFollow hem de DoFollow bağlantılarını içerir.
  Yine de DoFollow bağlantılarının arama motoru sıralama sistemleri için NoFollow bağlantılarından çok daha değerli olduğunu güvenle söyleyebiliriz.
  DoFollow bağlantıları, arama motoru tarayıcısına bağlantıyı izlemesini ve bağlantılı web sitesinin içeriğine bakmasını söylerken, NoFollow bağlantısı tam tersini yapar. Başka bir deyişle, yolcuya, açılış sayfasının içeriği yeterince alakalı olmadığı için bağlantıyı takip etmemesini söyler.
  Bir bağlantının NoFollow veya DoFollow olup olmadığını öğrenmek için bağlantı metnine sağ tıklayın ve İncele'yi seçin:

  rehber-to-daha iyi-backlinks-inspect-1
  Ardından mavi ile işaretlenmiş bağlantıya daha yakından bakın.
  daha iyi-geri bağlantılar-inceleme kılavuzu
  DoFollow metin bağlantısı örneği:

  <a href="https://sosyallift.com"> Web Sitenizin Yükleme Süresini Hızlandırma </a>  NoFollow metin bağlantısı örneği: Burada aynı bağlantı NoFollow olarak ayarlanmıştır. Bunu eklenen rel="nofollow" ilişkisinden anlayabilirsiniz.

  <a href="https://sosyallift.com" target=”_blank” rel=”nofollow noopener”> Web Sitenizin Yükleme Süresini Hızlandırma </a>  SISTRIX Smart aracına ücretsiz olarak giriş yaparak, istediğiniz web sitesinin mevcut görünürlük dizinini görüntüleyebilirsiniz. Web sitenizdeki geri bağlantıların kalitesini analiz etmenin en iyi yöntemi, orana dayalı bir yaklaşım benimsemektir.  Bunun için web sitenizin görünürlük endeksine bakmak ve grafikteki olumsuz dalgalanmalara veya özellikle olumsuz eğilimlere dikkat etmek iyi bir fikirdir. Aşağıdaki örnekte verilen grafikte görebileceğiniz gibi, düşüş trendleri, web sitesi görünürlüğünün azaldığını gösterir.  Daha iyi-geri bağlantılar için rehber-görünürlük-de-1
  Aşağıdaki gösterge listesini kullanarak geri bağlantıların yüksek kalitede olup olmadığını anlayabilirsiniz.  Yüksek kaliteli geri bağlantı web siteleri için hızlı kontrol listesi:


  •    * Web sitesinde kullanıcı incelemeleri var ve sitenin içeriği güncel.
  •    * Linkler konunuzla alakalıdır.
  •    * Bağlantılar DoFollow bağlantılarıdır.
  •    * Metin bağlantıları, içeriğe "doğal olarak" gömülüdür.
  •    * Görünürlük endeksi yükselişte.
  •    * Etki alanının ömrü bir yıldan fazladır (Daha kısa ömürlü web siteleri daha az “güvenilirdir”).
  •    * Son birkaç hafta içinde %50'den fazla görünürlük kaybı yaşanmadı (varsa Google tarafından cezalandırıldı).
  Düşük kaliteli geri bağlantı web siteleri için hızlı kontrol listesi:

  •    * Okuyucu yorumu yok ve içerik güncel değil.
  •    * Konu ile ilgili link bulunmamaktadır.
  •    * Bağlantılar ana içeriğe değil, kenar çubuğu ve altbilgi gibi daha az görünür alanlara yerleştirilir.
  •    * Çok sayıda NoFollow bağlantısı var.
  •    * Görünürlük endeksi en az birkaç aydır düşüşte.
  •    * Web sitesi güncel değil ve kullanılabilirliği zayıf.


   Her yeni geri bağlantıyı yukarıdaki kalite kriterlerine göre kontrol etmeniz gerekmez.

  Örneğin, bir foruma yorum yaptığınızda, zaten NoFollow olarak ayarlanmış olmalıdır. Başka bir web sitesinde misafir yazısı yazabilir ve okuyucuları gömülü bir geri bağlantıyla kendi web sitenize yönlendirebilirsiniz.
  Ancak, bu tamamen farklı bir durumdur. Forumlara yapılan katkıların aksine, düşük kaliteli veya alakasız web sitelerine yaptığınız katkılar bazı durumlarda sitenizin sıralamasını önemli ölçüde düşürebilir.
  Ayrıca, misafir olarak katkıda bulunacağınız zamanı her zaman göz önünde bulundurmalı ve zamanınızın buna değip değmediğini düşünmelisiniz.  Yüksek Kaliteli Geri Bağlantılar Geliştirme Stratejileri
  Artık bir geri bağlantının ne olduğunu ve yüksek kaliteli bir geri bağlantıyı nasıl ayırt edeceğinizi biliyorsunuz.

  Yararlı ve yüksek kaliteli geri bağlantılar bulmanıza yardımcı olacak bazı genel yaklaşımlar şunlardır:

  1. Yüksek kaliteli içerik


  Yüksek kaliteli geri bağlantıların yanı sıra iyi içerik, başarılı bir web sitesinin temelidir. Başka bir deyişle, siteniz, okuyucularınıza gerçekten değer katan güncel ve alakalı içeriğe sahip olmalıdır. Bir web sitesinin başarılı olmasını istiyorsanız, odaklanmanız gereken en önemli şey kaliteli içerik oluşturmaktır.
  Bu, iyi geri bağlantılar almaktan bile daha önemlidir. Web siteniz için oluşturacağınız içeriğin türü sitenizin temasına bağlıdır. Ancak, her zaman ilgi çekici içerik oluşturmaya ve kullanıcılarınızın web sitenize geri dönmesini sağlamaya çalışmalısınız.
  Örneğin sporla ilgili bir web sayfanız varsa farklı sporlar için farklı egzersizler hakkında yazabileceğiniz bir kategori oluşturabilirsiniz. Ayrıca spor aksesuarlarıyla ilgili bir kategori ekleyebilir ve buraya ürün incelemeleri gönderebilirsiniz. Ne olursa olsun, içeriğinizin çeşitli olduğundan emin olmanız gerekir.
  Web sitenizi çok fazla Satış Ortağı bağlantısı içeren ürün incelemeleriyle doldurmaktan kaçının. Agresif bir satış yaklaşımı, okuyucularınızın ve arama motorlarınızın içeriğinize spam gibi davranmasına neden olabilir. Eklediğiniz içeriğin her zaman çeşitli ve hedefli olduğundan emin olun.
  2. Çeşitli gönderiler

  İçeriğinizin çeşitliliğini korumak için farklı türde gönderiler yazabilirsiniz. Sizin için birkaç yazı tipi örneği hazırladık:

  •    * Yorum gönderileri
  •    * Ürün incelemeleri
  •    * Ürün karşılaştırmaları
  •    * Haber gönderileri
  •    * Öğreticiler ve "nasıl yapılır" makaleleri
  •    * Görüş veya yorumları ifade eden makaleler.
   Google ve diğer sağlayıcılardan gelebilecek ceza riskini azaltmak ve içeriğinizin yüksek kalitede olmasını sağlamak için yukarıda belirtilen tüm gönderi türleri için aşağıdaki kurallara uymalısınız:  Kural 1: Rakiplerinizin içeriğini kopyalamayın

  Üçüncü taraf içeriğini kopyalayıp yapıştırarak telif hakkını ihlal ediyorsunuz. Ayrıca, arama motorları yinelenen içeriği tespit edebilir ve ceza olarak web sitenizi sıralamalarından kaldırabilir.
  Kural 2: Orijinal gönderiler yazın

  Makalelerinizde kendi görüş ve yorumlarınızı belirtmekten çekinmeyin. Sonuçta, bu sizin web siteniz. Görüşlerinizi sansasyonel veya yanlış bir şekilde değil, makul ve dengeli bir şekilde ifade ettiğiniz sürece, okuyucularınız açık sözlülüğünüzü takdir edecektir.
  Kural 3: "Minimum uzunluğu" dikkate almayın

  Yalnızca belirli bir "minimum uzunluğa" sahip gönderilerin arama motoru sıralamalarında iyi sıralanacağı bir şehir efsanesidir. Okuyucularınıza aradıkları bilgileri sağlayan içerik yazdığınız sürece kelime sayısının önemi yoktur.
  Kural 4: Kendi resimlerinizi ve videolarınızı kullanın

  İçeriğinizin ilgi çekici olmasını istiyorsanız, yazdığınız içeriği tamamlamak ve açıklamak için kendi özel resimlerinizi ve videolarınızı kullanmayı yararlı bulacaksınız. Görsel ve videolarınızı sadece ürün incelemelerinde değil tüm içerik türlerinde kullanabilirsiniz.
  Kural 5: 
  Düzenli olarak yeni gönderiler yayınlayın

  Web sitenizde düzenli olarak yeni gönderilerin yayınlandığından emin olun. Bu şekilde, arama motorları gönderilerin sıklığını tespit edebildiği için arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilirsiniz.
  Kural 6: Okumak istediğiniz içeriği yazın

  Hazır geri bağlantılardan bahsetmişken, şunu unutmayın: İçeriğiniz yeterince iyi ve tematik olarak kapsamlı olmalıdır ki, başka bir web sitesinde okusaydınız, kendi başınıza bağlamak istersiniz.
  3. Sosyal medya kanallarının kullanımı

  Kaliteli içerik için geri bağlantılara sahip olmak istiyorsanız, bir makale oluşturup sitenizde yayınlamaktan daha fazlasını yapmanız gerekir. Sosyal medya ağları ile sesinizi duyurabilir ve potansiyel okuyucuları sitenize çekebilirsiniz.
  Facebook ve diğer sosyal medya platformlarında bir profil oluşturun. Böylece yeni makalelerinize ve içeriğinize bağlantı veren gönderiler paylaşabilirsiniz.
  Facebook veya Twitter'ı aktif olarak kullanın. Yazılarınızda ve tweetlerinizde her zaman makalelerinizden bahsedin. Bunu yaparak zamanla takipçi sayınızı artırabilir ve takipçilerinizin paylaştığınız bağlantıları paylaşmasını veya retweet etmesini sağlayabilirsiniz.
  Bu sayede hem içeriğinizi hem de linklerinizi daha geniş kitlelere ulaştırabilir ve backlink alma ihtimalinizi artırabilirsiniz. Maalesef sosyal medya hesaplarında paylaşılan linkler NoFollow linkleridir. Ancak bu linkler sayesinde linklerinizde fark yaratacaksınız.
  Ancak sosyal medya bir alma ve verme dünyasıdır. Kendi içeriğinize ek olarak, diğer kullanıcıların gönderilerini beğenmeli, paylaşmalı, retweetlemeli veya yorum yapmalısınız.
  WordPress'te bulunan çeşitli sosyal medya eklentileri sayesinde web sitenize oylama düğmeleri de ekleyebilirsiniz. Böylece kendi okuyucularınızı teşvik ederek, içeriğinizin onların yardımıyla sosyal medya ağlarında daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.


  4. Misafir makalesi

  Tanınmış bir web sitesi veya blog için “misafir makale” yazarsanız, makaleniz yayınlandığında hem dikkat çeker hem de değerli bir backlink alırsınız. Ayrıca küçük bir web siteniz varsa, ustalıkla yazılmış konuk makaleleri, sitenizin özgün, kullanıcı dostu ve kaliteli içeriğe sahip bir web sitesi olarak görülmesine yardımcı olacaktır. Bir konuk makalesinin iyi olması için, yalnızca karmaşık konuları büyük bir uzmanlıkla ele alması yeterli değildir.
  Makale ayrıca karmaşık kavramları ve bilgileri basit ve canlı bir dille anlatarak paylaşılacağı sitenin yöneticisine katma değer sağlamalıdır. Bu yüzden misafir makale yazarken araştırma yapmayı unutmayın. Daha önce ele alınmış konuları eklemediğinizden emin olun.


  5. Blog yorumları

  Web siteniz için geri bağlantı oluşturmanın bir başka yolu da diğer web sitelerine veya bloglara yorum bırakmaktır. Blog yorumlarına sadece “güzel makale” gibi ifadeler yazmak yerine, daha derinlemesine yorumlar yapın. Yorum yapacağınız makaleyi dikkatlice okumak için birkaç dakikanızı ayırın ve doğrudan makalenin içeriğine yorum yapın.
  Bu, yorumunuzun yayınlanma olasılığını ve geri bağlantı alma olasılığını artırır. Genellikle çoğu blog yorumu için varsayılan ayar NoFollow'dur. Yine de iyi bir NoFollow backlink hiç yoktan iyidir.


  6. Ücretsiz indirme seçeneği sağlama


  Geri bağlantı almanın en etkili yollarından biri ücretsiz teklif vermektir. Web sitesi sahipleri, kullanıcılarının faydalanması için bağlantılar aracılığıyla karşılaştırma tabloları, yapılacaklar listeleri veya e-Kitaplar gibi ücretsiz teklifler sunar.
  Daha önce de belirttiğimiz gibi, gerçek değer kattığınızdan ve içeriğinizin web sitesinin konusuyla alakalı olduğundan emin olun.


  7. Web dizinleri

  Geri bağlantı söz konusu olduğunda bir başka kolay ama etkili yöntem, yüksek kaliteli temalı web sitelerine bağlantı vermektir. Diğer yöntemlere göre daha az çaba ile web sitenizi listeleyebilir ve karşılığında yüksek kaliteli bir geri bağlantı alabilirsiniz.


  8. Röportajlar

  Röportajlara yer vererek içeriğinizde hedef kitlenizin beğeneceği bir değişiklik yapabilirsiniz. Tanınmış bir web siteniz varsa, görüşme taleplerinize genellikle olumlu yanıtlar alırsınız. Web sitesi sahipleri genellikle ilginç röportajlara bağlantılar sağlar.
  Bu nedenle, görüşmecinin itibarına bağlı olarak, röportajın yayınlandığı sitenin okuyucuları tarafından yönetilen diğer web sitelerinden de backlink alabilirsiniz. Elbette görüşmeci olarak görüşmeye link verebilir ve backlink verebilirsiniz.


  9. Üretici ile iletişim

  Ayrıntılı test raporları veya yüksek kaliteli inceleme içeriği sunan bir bağlı kuruluş web sitesi işletiyorsanız, üreticilerle iletişim kurmak ve onlardan inceleme veya test raporunuza bir bağlantı vermelerini istemek oldukça iyi bir fikirdir. Üreticiler genellikle ürünlerine referans vermek için size bağlantılar sağlamaya isteklidir.
  Bunun için de yorumunuzun tamamen olumlu olması gerekmiyor. Üreticiler genellikle kendilerini geliştirmeye yardımcı olacak öneri ve eleştirileri de içerebilen güvenilir test raporlarını tercih ederler.
  Ancak talebiniz sonucunda geri bağlantı kazanmayı umuyorsanız, web siteniz kesinlikle profesyonel görünmelidir. Bu işte yeniyseniz, isteğinizi kabul etme olasılığı daha yüksek olan küçük ölçekli veya daha az tanınmış üreticilerle iletişime geçin.


  10. Bağlantı takası


  Ayrıca, geri bağlantılar sağlamak için başka bir web sitesinin yöneticisiyle bağlantı alışverişi yapabilirsiniz. Arama motorları tarafından cezalandırılmak istemiyorsanız, bağlantıları asla doğrudan takas etmemelisiniz. Aksi takdirde, bağlantı takasınız doğal olmayacaktır. Örneğin, A web sitesi B web sitesine bağlıysa, karşılığında A web sitesine dolaylı bağlantılar sağlamalısınız.
  Bunu temanıza uygun olan ikinci veya üçüncü web sitenizde yapabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak, doğrudan bağlantı alışverişi yapmıyorsunuz. Bağlantı takası, özellikle birden fazla uygun web siteniz varsa, geri bağlantı almanın iyi bir yoludur.


  11. Özel bağlantılar

  Arkadaş grubunuzdaki herhangi birinin kendi web sitesi var mı? Etrafına sor. Sonuçta soru sormak parayla ilgili değil. Şanslıysanız, bir geri bağlantı alabilirsiniz.


  12. Soru portalları

  İnternette Quora ve Ask gibi birçok iyi bilinen soru cevap sitesi var. Web siteniz belirli bir konuda uzmanlaşmışsa, konunuzla ilgili yeni sorular geldiğinde bu soru cevap sitelerinden anlık bildirimler alabilirsiniz. Blog yorumları bölümünde de belirttiğimiz gibi detaylı ve faydalı cevaplar verin. Kısa bir cümle yazıp öylece bırakmayın.
  Uzun bir süre boyunca birçok soruyu yanıtlarsanız, profiliniz güven ve otorite kazanacaktır. Ardından, ilgili sorulara yanıt olarak web sitenize bağlantılar eklemeye başlayabilirsiniz.

  13. Kendi kendine bağlantı

  Okuyucularınızı belirli bir konu hakkında bilgilendirmek için sürekli olarak kendi web sitenizden diğer ilgili sitelere bağlantı veriyorsanız, o sitelerin sahipleri sizi bilgilendirecektir. Genellikle karşılığında çok sayıda geri bağlantı alırsınız.
  Daha İyi Geri Bağlantılar:

  Uzun Öykü Kısa
  Birkaç yıl önce alınan yaklaşım şuydu: "Web siteniz ne kadar çok geri bağlantıya sahipse, arama motoru sıralamalarında yükselme şansınız o kadar artar."
  Bugün, kaliteli geri bağlantılar elde etmenin en iyi formülü, yüksek kaliteli ve yüksek görünürlük web sitelerinden hem DoFollow hem de NoFollow bağlantılarına sahip olmaktır.
  Bu makalede gösterilen yöntemlerin çoğu, her şeyden önce ilgi çekici bir web sitesi oluşturmayı ve dolayısıyla dolaylı olarak geri bağlantı almayı amaçlar.
  Bu nedenle backlink almak istiyorsanız öncelikle içeriğinizin yüksek kalitesine odaklanmalısınız. Geri bağlantılara yaklaşımlar zaman içinde değişse de, bu unsur önemini korumaktadır.
  Zaman alıcı olmasına rağmen, sonunda bu yaklaşımla en büyük başarıyı elde edeceksiniz. Web sitelerinin kalitesini ve görünürlüğünü değerlendirebilmek ve geri dönüş almaya değer olup olmadığını belirleyebilmek de çok önemlidir. Bu yazıda sunulan yöntemlerden birkaçını bir arada kullanırsanız başarılı ve kaliteli backlink alma şansınız artar.

  Backlink Geri Bağlantılar Oluşturma Kılavuzu - İleri seviye SEO Kursu.

  Gelir ortaklığı sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmek ve başarısını sağlamak için sadece etkileyici içeriğe sahip olmak ve web sitenizi iyi optimize etmek yeterli değildir.


  Güçlü geri bağlantılar oluşturmanız da ço ...

  Daha fazla »»
   Gözat 
  0 Beğen
 • SEO CEO
  SEO Yeni form yayınladı
  Ücretsiz Hosting listesi [ Free Hosting ]
  En yeni ücretsiz hosting sunan firmaları sizin için bir araya getirdik, yenilenen ve değişen tüm ücretsiz sunucu adresleri güncellenmektedir. Sizlerde yorumlara güncel bilgi ekleyerek insanlara daha fazla erişim sağlayabilirsiniz.
  Kabul edelim - hepimiz özgür şeyleri seviyoruz. İnsanlar “Bedava” kelimesini duyunca kendimize yardım edemeyiz.

  Peki neden ücretsiz web barındırma farklı olmalı?
  Kesinlikle ücretli barındırma planlarını kullanmanız gereken zamanlar olsa da, bazen en son projenizi hızlı bir şekilde başlatmak ve bununla bitmek istersiniz - ücretsiz olarak.
  Bu senin durumun gibi geliyorsa, şansın yaver gitmedi. Aşağıda, piyasadaki en iyi ücretsiz (ve neredeyse bedava) konaklarla nasıl para kazanılacağına derinlemesine bir göz atıyoruz.
  Wix
  FreeWebHostingArea
  Googiehost
  WordPress
  Bravenet.com
  iPage.com
  Hostinger.com
  Sites.Google.com
  A2Hosting.com
  Infinityfree
  Weebly
  Jimdo
  Byethost
  Webnode
  Hostinger.
  Greengeeks.
  WP Motoru.
  HostGator.
  SiteGround.
  Cloudways.
  Dreamhost.
  iPage.
  HostPapa.
  Sıvı ağı
  Kinsta.
  A2 Barındırma.
  Inmotion Barındırma.
  AccuWeb Barındırma.
  Namecheap.
  Domain.com.
  GoDaddy Web Hosting.
  WordPressVIP.
  EasyWP.
  AwardSpace
  Angelfire
  Neocities
  Tripod.com
  uCoz
  FreeHostingEU
  U Host Full
  Free Web Hosting No Ads
  Free Virtual Servers
  000webhost.com
  x10Hosting.com
  5GBFree.com
  Freehostia.com
  FreeWebHostingArea.com


  En yeni ücretsiz hosting sunan firmaları sizin için bir araya getirdik, yenilenen ve değişen tüm ücretsiz sunucu adresleri güncellenmektedir. Sizlerde yorumlara güncel bilgi ekleyerek insanlara daha fazla erişim sağlayabilirsiniz.
  Kabul edelim - hepimiz özgür şeyleri seviyoruz. İnsanlar “Bedava” ke ...

  Daha fazla »»
   Gözat 
  0 Beğen
 • SEO CEO
  SEO Yeni bir grup oluşturdu
  YouTube Abone Kasma
  YouTube Abone Kasma
  YouTube Abone Kasma, İzlenme artırma, Yorum artırma, İzlenme yükseltme, İçerik üretme, Kanal ayarları, Reklam gelirleri yükseltme, Adsense sorunları. ...
  Katılımcılar: 14
  SEO
  Ceren TAŞDELEN
  Serkan BEKİROĞULLARI
  Menekşe ĞEDİKLİ
  Gülciçek FİDAN
  0 Beğen 0 Yorum Yap
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
 • SEO CEO
  SEO Kapak resmini beğendi Ekleyen: Aydın Elektrik
  Kapak resmi değiştirildi
  SEO beğendi
  1 Beğen 0 Yorum Yap
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
 • SEO CEO
  SEOWhordark'nın Fotoğrafını beğendi
  Akış kanalı resimleri Albümüne 1 görüntü ekledi
  Ingilizler Istanbul'u işgal edince binlerce kasa alkollü içkiyi gençlerimize bedava dağıtıp işgale karşı direnişi kırmak istemişti. Peki Ankara Bira fabrikasını kurup müslüman gençleri uyuşturan M. Kemal'in, Ingilizlerden farkı nedir?
  .
  Fark şu; Müslüman gençler Ingilizlerin oyununa gelmedi ve direndi. Ancak daha sonra kendilerini düşmandan kurtardığını "zannettikleri" M. Kemal'in eliyle aynı zıkkımı içmeye başladılar. Neticede sarhoş, berduş, alkolik nesiller yetişti. Ingiliz içiremedi, fakat M. Kemal'in eliyle içildi... Işte ingilizler adamı böyle oyuna getirir.

  Ingilizler Istanbul'u işgal edince binlerce kasa alkollü içkiyi gençlerimize bedava dağıtıp işgale karşı direnişi kırmak istemişti. Peki Ankara Bira fabrikasını kurup müslüman gençleri uyuşturan M. Kemal'in, Ingilizlerden farkı nedir?
  .
  Fark şu; Müslüman gençler Ingilizlerin oyununa gelmedi ve diren ... Devamı >>>>

  4 üye beğendi
  4 Beğen 1 Yorum Yap
  Silviya Shenkova
  Mayıs 3 '18
  Ah ne güzel ne güzel böyle şeyleri görünce inanın çok şaşkınlık içinde bakakalıyorum ya
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
 • SEO CEO
  SEOWhordark'nın Fotoğrafını beğendi
  Akış kanalı resimleri Albümüne 1 görüntü ekledi
  Geçmişimizden anılar, güzel sohbetler, sevgi, birlik ve dostluğun olduğu zamanlar
  6 üye beğendi
  6 Beğen 0 Yorum Yap
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
 • SEO CEO
  Web Sitesi 2 APK Builder Pro Full + Crack
  Web Sitesi 2 APK Builder PRO v2.2 - Sitenizi bir Android Uygulamasına dönüştürün. HTML, CSS, JS veya Web URL'nizi bir And...
  Whordark beğendi
  1 Beğen 1 Yorum Yap
  Whordark
  Aralık 22 '17
  v3.0.2 Pro
  Bildirimleri
  Push Et Bildirimi İt (Via PushAdmin)
  Kalıcı Çerezler
  Uygulama Yöneltme Hata Sabit
  Yeni JavaScript API'ları
  ** Hata Düzeltmeleri

  official site dowload :https://github.com/...r.v3.1.Installer.exe

  Bağlantıyı indir
  Website_2_APK_Builder_Pro_3.0.2 sürümünü indirin
  http://dl.downloadly.ir/....2_Downloadly.ir.rar

  Website_2_APK_Builder_Pro_2.1 indir
  http://dl.downloadly.ir/....1_Downloadly.ir.rar
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
 • SEO CEO
  SEOWhordark'nın Fotoğrafına yorum yaptı
  Akış kanalı resimleri Albümüne 1 görüntü ekledi
  Huzurlu ve Sağlıklı bayramlar geçirmeniz dileğimizle Bayramınızı kutlarız.
  5 üye beğendi
  5 Beğen 5 Yorum Yap
  Sude Naz YERLİ
  Eylül 2 '17
  Mutlu Bayramlar dilerim herkesin
  Melikşah Osmanoğlu
  Eylül 5 '17
  Mutlu ve huzurlu bauramlar dilerim, Kardeşlik ve paylaşmanın anlam bulduğu bu mübarek kurban bayramında.
  Damla Özsu
  Eylül 13 '17
  Selam herkesin geçmiş bayramını kutlarım. Biraz geç oldu ama eksik olmasın
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
 • SEO CEO
  SEO Yeni form yayınladı
  Google'de 1 inci Sıraya Çıkmak İçin SEO Çalışması
  Googlede ilk sayfanın ilk sırasında çıkmak istiyorsanız yapmanız gereken işlemler sırasıyla altta belirttik kolay gelsin,
  Web sitenize&...
   Gözat Cevap: 1  
  0 Beğen
 • SEO CEO
  SEOWhordark'nın Fotoğrafını beğendi
  Akış kanalı resimleri Albümüne 1 görüntü ekledi
  Bir şeyler mi kayboluyor nedir.
  13 üye beğendi
  13 Beğen 0 Yorum Yap
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor
 • SEO CEO
  SEOWhordark'nın Fotoğrafını beğendi
  Akış kanalı resimleri Albümüne 1 görüntü ekledi
  Öyle işte..
  20 üye beğendi
  20 Beğen 0 Yorum Yap
  Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekiyor

Projem

Henüz hiç projeler başlamamış

Oy

Verdiğin oy:
Toplam: 4.95 ( 19 oranlar)
'':
Yanıp sönen efekti
Kaydırma efekti
Değerlendirme: