Loading...
 
en

Dedemin İnsanları - Full HD "...Çağan Irmak'ın başyapıtı olan kişisel ve önemli bir film." Ozan, Ege'de küçük bir sahil kasabasında yaşayan 10 yaşında bir çocuktur. Girit göçmeni dedesi Mehmet Bey nedeniyle arkadaşları onunla "gavur" diye alay etmektedir. Yalnız kalmaktan korkan Ozan, başta dedesi olmak üzere ailesine kızar "Biz Türküz." diyerek onlara kafa tutar. Ozan'ın dedesi Mehmet Bey, daha yedi yaşındayken, ailesi zorla topraklarından kopartılmış, mübadeleyle Girit'ten göçmüş, saygın bir adamdır. Kasaba halkına kol kanat gerer, sorunlarıyla ilgilenip, onlara yardım eder. Hoşgörürsüyle bilinen Mehmet Bey torununun bu durumundan dolayı üzülmekte ve endişe duymaktadır. Dedemin İnsanları, küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor. Kalabalık ve sıcak Ege insanlarının hikâyesini izlerken, mübadeleye, öteki olmaya, nereye gidersen git bir yere ait olamamaya, iki yakaya, çok sayıdaki azınlığa, ihtilallere, bir defa daha ama bu kez farklı bir yerden bakacaksınız.

Share:

The Wall

Duygu Ilgın Şener
Sep 11 '18
Tüm güzel insanlar güzel atlarına bindiler ve gittiler.
Bazı güzel şeyler vardır elimizde ve anlatmak istersiniz ve konuşamazsınız susarsınız içinizde defalarca çınlayan sesler ve bir derin nefes alırsınız ve dalarsınız geçmişe.
Çok güzel bir eser gönül kapıları ile izlenmeli izleyenin değerleri olmalı aksinde vakit israf gidip duyguların olmadığı bir hikayesi olmayan şeyler izlesin.
Tüm güzel insanlar güzel atlarına bindiler ve gittiler.
Bazı güzel şeyler vardır elimizde ve anlatmak istersiniz ve konuşamazsınız susarsınız içinizde defalarca çınlayan sesler ve bir derin ne...See more
Serkan BEKİROĞULLARI
Sep 11 '18
Gerçekten çok güzel bir film dediğin gibi izlemesi keyif ve aşırı duygu yüklü bir yapıt.
You need to sign in to comment
''سْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِاارَّحِيم''