Loading...
 
en

''Başarı asla  tesadüf değildir.''

Reklam için fikriniz yok ama reklam konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu durumdasizlere yardım amaçlı bir makale hazırladık. Zaman zaman firmamız tarafından özel yardım konulu yazılarımızı sizlerle Sosyallift üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz. Sorun ve yardım konularınız hakkında yorumlarda dilediğinizi sorabilirsiniz. konusunda uzman arkadaşlarımız yorumlar bölümünden yazımıza yeni tezlerle destekte bulunarak araştımacılarımıza yardımcı olabilirler.

 

  • 1.Tüketicinin iç görüsünü en iyi şekilde yakalamış olması gerekir. Tüketici odaklı, onları çok iyi tanıyan ve onların isteklerine cevap verebilen reklamlar başarılı olur. Başka bir tabirle tüketiciyi can evinden vuran reklamlar…

 

  • 2.Özellik değil yarar sağlayan reklam başarılı reklamdır. Fonksiyonel ve duygusal yararları olması gerekir.

 

  • 3.Başarılı reklam tüketiciye bir şeyler söylememeli. Tüketiciyi harekete geçirmeli ve tüketiciye yapmayacağı şeyleri yaptırmalı, hissettirmeli ve almayacakları şeyleri bile aldırmalı. Tüketicinin reklamı gördükten sonra herhangi bir şekilde tüketicinin tepki vermesini sağlamalı.

 

  • 4.Güçlü bir marka değeri kurmalı. Üründen çok markanın değerini vurgulamalı. Markayı önemsemeli. mesela; Coca Cola markası üründen daha değerli daha öne çıkmış.Ürünler taklit edilebilir çoğaltılabilir fakat markalar edilemez. Markaya duygusal bir bağ vardır fakat ürüne rasyonel.Markalar tüketiciler tarafından yaratılır fakat ürünler üreticiler tarafından.Markalarda insana yüklenen karakter özellikleri varken ürünlerde fiziksel özellikler vardır. Bu yüzden tüketiciye daha yakın ve sıcak gelen ürünler değil markalardır. Marka değeri tüketicinin gözünde üründen daha önemlidir.

 

  • 5.Rakiplerinden, diğerlerinden farklı olan bir özelliği olmalı. Rakiplerine tercih edilecek bir şeyleri olmalı . Farklılaşmalı.

 

  • 6.Yaratıcı bir fikir içermeli. Orjinal, uygun, farklı, etkileyici, tepki verdirten, hatırlanan, harekete geçiren ,basit, anlaşılır, açık, tüketici içgörüsünü yakalamış bir fikir olmalı.

 

  • 7.Başarılı reklam tek başına durmamalı. Yani tüm kampanyayla birlikte bir bütün oluşturmalı. Aynı görüş, aynı yarar, aynı fikir olmalı fakat farklı mecralara uygulanabilmeli. Kampanya oluşturmalı tek bir reklam yapılıp bırakılmamalı. Fikir diğer uygulamalara da aktarılabilmeli ve uygulanabilmeli.

Daha fazla yardım için PM iletişim açık Saygılarımızla. 

Hızlı ulaşım E-POSTA için Tıklayın

                                                         


Share:
Previous post     
     Blog home

The Wall

Roma Reklam Aş.
Dec 30 '15
Deneyimli çalışmalar sonucu elde edilen başarı oranı Deneyimsiz yapılmış her işten her zaman daha fazladır.
Whordark
Nov 8 '16
Başarılar dilerim
You need to sign in to comment

Post

By Roma Reklam Aş.
Added Dec 30 '15

Tags

Rate

Your rate:
Total: 4 (1 rates)

Archives

''سْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِاارَّحِيم''